Praha 6 si chce semafory pohlídat příliv středočechů na její území

Autor: Anina Russová - 15. 1. 2018


Ačkoliv tunel Blanka ulehčil velké části řidičů, kteří se dopravují z jednoho konce Prahy na druhý, některým naopak přidělal vrásky. Stejně tak se některým částem hlavního města, například ulicím kolem Pražského Hradu, opravdu citelně ulevilo, jiné naopak hodně trpí. V ulicích se teď často tvoří dlouhé kolony těch, kteří chtějí buď z tunelu a nebo naopak do tunelu.

S tím se rozhodla bojovat radnice Prahy 6, která se proti tunelu dlouhodobě ohrazuje. Nelíbí se jí, a je to zcela logické, že se stavbou tunelu magistrát jaksi „zapomněl“ dostavět i související infrastrukturu, kdy původní silnice nápor nových aut nemají šanci zvládat.

Ačkoliv naprosto chápeme, že je s neustálými kolonami potřeba něco udělat, ovšem krok, který zvažuje Praha 6, je podle nás úplně špatný. Problém pro radnici není ani tak množství řidičů, jako spíše regulování dopravy v tunelu, který, když hrozí vytvoření kolony, je automaticky uzavřen. Pak právě vznikají ty dlouhé kolony plné nervózních řidičů. A protože magistrát Prahy ani ministerstvo dopravy tento problém řešit zatím asi nehodlají, přistoupila Praha 6 k radikálnímu vlastnímu řešení.

Má totiž v plánu umístit na své hranice takzvané světelné závory, tedy semafory, které budou regulovat příjezd do jejích ulic hlavně od Středních Čech. Semafory by měly být synchronizovány se světelnou signalizací v tunelu Blanka. Jakmile by tam došlo k zastavení provozu, rozsvítila by se červená i na semaforech na vjezdu do Prahy 6.

Cílem tohoto kroku je ulevit ulicím o množství stojících aut, ale také místním občanům, kteří si vzhledem ke zplodinám ze všech těch aut dlouhodobě stěžují na takřka nedýchatelno. Nové opatření by mělo vstoupit do ostrého provozu už během letošního roku, ale vše nakonec bude mít v rukou magistrát, který musí návrh schválit. A tomu se takový nápad podle dostupných informací vůbec nelíbí. A není se čemu divit. Potřeba vyřešení dopravního problému na Praze 6 je logická, ale vymyslet řešení, které celý problém prostě jen přesune o pár kilometrů věděl, je směšné.

Štítky: , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru