Potvrzeno! Volkswagen Passat v nové generaci už jen jako kombík. Ukáže se v září

Autor: Pavel Srp - Zdroj: carscoops.com - Foto: Volkswagen - 24. 3. 2023


Volkswagen Passat nové generace bude představen už letos na podzim a automobilka potvrzuje to, o čem se už nějakou dobu mluví. Nabízen bude pouze s karoserií typu kombi.

Nová generace Volkswagenu Passat je příbuzná se Škodou Superb. Obě auta se budou vyrábět na stejné lince v bratislavské továrně. Zatímco nová Škoda Superb bude v nabídce s karoseriemi liftback i kombi, tak v případě Passatu B9 to bude jen kombi Variant. Volkswagen novou generaci oblíbeného modelu ukáže v září letošního roku. Prozradil to pro magazín Automotive News Europe šéf značky Volkswagen osobní vozy Thomas Schäfer.

Přečtěte si také:  Nové BMW i5 prošlo drsným testováním od polárního kruhu až po úpatí Alp

Vývoj nových generací Volkswagenu Passat i Škody Superb měla na starosti právě česká značka, ale vyrábět se bude v továrně Volkswagenu, kde vznikala městská trojčata Volkswagen up!, Škoda Citigo a SEAT Mii. V současnosti se tam vyrábějí ještě Porsche Cayenne, Audi Q7 a Volkswagen Touareg.

Na Slovensku byla zahájena předsériová výroba nových generací Škody Superb a Volkswagenu Passat

Základem bude opět podvozková platforma MQB, která v loňském roce oslavila desetileté výročí, a o pohon se budou starat spalovací motory i plug-in hybridní jednotky. Žádné oficiální podrobnosti k dispozici nejsou, ale očekává se, že by pod kapotou měl zůstat čtyřválec 1.5 TSI s mild-hybridní technikou anebo s plug-in hybridní technikou. Mělo by jít o poslední úplně nové auto značky Volkswagen, které by mělo dostat ještě čistě spalovací motor, všechny další nové generace už budou výrazně elektrifikované anebo elektrické.

Přečtěte si také:  Svolávací akce za 51. týden: Létající skla, špatné airbagy, děravá palivová vedení a další závady

Volkswagen auto důkladně testuje už nějakou dobu. Na špionážní fotky se můžete podívat v tomto článku.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *