Vlastnit Lamborghini je snem leckterého malého kluka a možná i některých holek. Ovšem jen málokomu se nakonec tento italský supersport poštěstí vlastnit. Není se co divit, jejich ceny šplhají do extrémních výšin a tak se vlastnictvím mohou pochlubit jen ti, kteří jsou ochotni a schopni utratit několik milionů. Obzvlášť v případě modelu Sián je těch milionů pěkná kupa.

Lamborghini Sián je hybrid, který byl na trh uveden v roce 2019 a vznikl jen v počtu 69 kusů. O pohon se u něj stará kombinace V12 o objemu 6,5 litru (z Aventadoru SVJ) a elektromotor uložený v převodovce. Celkem má tato soustava 819 koní, které jsou schopny auto rozvášnit až k rychlosti 350 km/h. Za to všechno si ale automobilka nechala řádně zaplatit, cena startovala v přepočtu na více než 50 milionech korun.

Lamborghini odhalilo nový model. Je to hybrid, jmenuje se Sian a je vyprodaný

A jak se asi shodneme, tohle je částka, kterou může dát opravdu málokdo, pokud by se vůbec dalo ještě tohle auto koupit… Řešení to ale má a nabízí jej LEGO Technics. Díky jedné krabici, ve které je 3696 dílků, si můžete vlastní Lamborghini Sián postavit doma. Třeba v obýváku.

Výsledkem složení všech těch dílků je model, který má na délku 60 centimetrů, na šířku 25 centimetrů a na výšku 13 centimetrů. Výsledné měřítko je 1:8. Jak už to tak u LEGO Technics bývá, i v tomto případě nejde jen tak o obyčejnou stavebnici. Sián má otevírací dveře, vysouvací zadní spoiler a dokonce i plně funkční osmistupňovou převodovku. I některé části motoru jsou funkční a pohyblivé. Tohle je prostě dokonalost v detailu.

Už jsme vás namlsali? Pak si připravte 9999 Kč, což je částka, za kterou Lego model začíná 1. června, tedy na Den dětí, prodávat. Odkaz na prodej najdete zde.