BMW Z4: facelift (2023)

Poslední BMW s manuální převodovkou se začne prodávat letos, žádné další už nebude

Autor: Pavel Srp - Zdroj: BMWBLOG - Foto: BMW - 30. 1. 2023


Manuální převodovka z nabídky automobilek pomalu a potichu mizí, v některých modelových řadách už ani vůbec nejsou. Typickým příkladem je například BMW, kde nabídku modelů s manuální převodovkou spočítáte opravdu lehce. Letos se začne prodávat poslední bavorák, ve kterém byla přímo řazená převodovka ještě představena. Všechna novější BMW už budou jen s automatem.

V letošním roce přijde na trh modernizované BMW Z4, které nabídne čtyřválcové a šestiválcové motory, které bude možné kombinovat nejen s automatickou, ale i s manuální převodovkou. Ano, i k šestiválci, což u verze před faceliftem nebylo možné, tam byla k dispozici pouze pro BMW Z4 20i sDrive. Po modernizaci tak bude manuální převodovka k dispozici i pro BMW Z4 M40i, ostatně podobně jako je tomu u Toyoty Supra, která vychází ze stejného základu.

Přečtěte si také:  Test BMW M850i xDrive Cabrio (2022)

V současnosti si sice lze pořídit s manuální převodovkou i další modely (řadu 1, řadu 2 Gran Coupé, X2 a modely M2, M3 a M4), ale ty všechny byly představeny už dříve. Žádný další nový model BMW už podle magazínu BMWBLOG manuální převodovku nedostane. Důvody? Čím dál větší elektrifikace a i fakt, že automatické převodovky snižují normovanou spotřebu paliva a tím pádem i emise CO2.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *