Tak tenhle projekt se Porsche opravdu povedl. Stuttgartská značka se rozhodla, že vezme pneumatiky ze závodního speciálu 919 Hybrid, s nímž vyhrála v roce 2017 Le Mans, a vyrobí z nich vinylové desky.

Ovšem tím rozhodně nekončí. Na ty desky, kterých mimochodem vznikne jen 200, pak nahraje záznam ze všech slavných vítězství, která jeho vozy v Le Mans vyjela. K tomu všemu přidá pár slov od nejpovolanějších, kteří kdy měli s Porsche a Le Mans něco společného. Na desce si tak budete moci kromě báječné atmosféry z cílové rovinky užít i hlasy lidí jako Chad McQueen nebo Hans-Joachim Stuck. Chybět ale nebude ani pár slov od Dr. Wolfganga Porsche.

Už jsme vás navnadili? Pak si do diáře zapište datum 24. února, kdy zde proběhne aukce těchto velmi jedinečných desek.

Mercedes-Benz má speciální kolekci tašek. Jejich design vznikl pálením gum AMG GT R

Ovšem, jak už to, tak bývá, má to háček. Desek sice bude vyrobeno 200, ale do veřejné aukce se nakonec dostane pouhých 24 kusů. Minimálně jedna by měla zůstat Porsche, zbylé pak budou rozdány významným klientům nebo spolupracovníkům značky. Výtěžek z těch 24, ze kterých může být jedna i vaše, půjde na dobrou věc, konkrétně francouzské neziskové organizaci Loisirs Pluriel, která se stará o postižené děti.

Aukce proběhne na této adrese o půlnoci mezi 24. a 25. únorem. Nicméně i Porsche ví, že se po deskách jen zapráší, a tak svolilo, že jejich zvuková stopa bude po aukci k dispozici na Spotify, Soundcloud, YouTube Music, Apple Music, Deezer, a také na Amazon Music.