Závodní legenda Hans-Joachim Stuck testuje nový model ŠKODA Octavia RS 230

Autor: Tisková zpráva - 30. 9. 2015


Sportovní design, moderní technika a působivé výkony – nová ŠKODA Octavia RS 230 je přímo nabita emocemi. V rámci testovací jízdy tento výkonný vůz ukázal, co se v něm skrývá. Za volantem byl dvojnásobný vítěz závodu v Le Mans a bývalý jezdec Formule 1 Hans-Joachim Stuck.

Hans-Joachim ‚Strietzel’ Stuck je nadšený z nového výkonného modelu Octavia RS 230: „Fantastický den s fantastickým vozem,“ to je závěr čtyřiašedesátiletého jezdce. „ŠKODA svému nejsportovnějšímu modelu dodala zvláštní porci dynamiky .“ Nová ŠKODA Octavia RS 230 je nejsilnější sériově vyráběnou verzí modelu Octavia všech dob. S přeplňovaným benzinovým motorem 2,0 TSI o výkonu 230 koní zrychluje Octavia RS 230 s manuální převodovkou z 0 na 100 km/h za pouhých 6,7 sekundy. Maximální rychlost je – poprvé ve voze typu Octavia – omezena na 250 km/h.

Premiéru v sériovém modelu značky ŠKODA má také (podobně jako například SEAT Leon Cupra) diferenciál s elektronicky řízenou svorností pro mimořádně dynamický průjezd zatáčkami. ŠKODA Octavia RS 230 má v sériové výbavě sportovní podvozek. Sportovní design podtrhují černé designové prvky a devatenáctipalcová kola z lehké slitiny, stejně jako kožená sportovní sedadla a sportovní volant. Mohutný akustický projev zaručuje výfuková soustava, jejíž některé díly byly speciálně vyvinuty pro model Octavia RS 230.

Hans-Joachim Stuck byl v sedmdesátých a osmdesátých letech úspěšným závodníkem. V letech 1974 až 1976 jezdil závody Formule 1. Stuck kromě toho dvakrát vyhrál i slavný 24hodinový závod v Le Mans.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru