Porsche slaví úspěchy v motorsportu pěticí Macanů s dobře známým válečným zbarvením

Autor: Pavel Srp -   1. 1. 2018


Porsche je na závodních tratích velmi úspěšnou značkou. Jdou mu zejména okruhové závody, na které se plánuje zaměřit i v příštím roce. Ohlíží se ale také do minulosti a v rámci toho představuje pětici Macanů se slavným válečným zbarvením.

Tahle povedená pětka ale není určena do prodeje, auta se budou pohybovat v ulicích Singapuru. Známe závodní barvy odkazují na čtveřici Porsche 917 a na jedno Porsche 956, které závodily v Le Mans.

1. Martini

Pojďme začít pěkně zleva. Jsou to notoricky známé polepy Martini, které jsme mohli (a ještě můžeme – například u Williamsu ve formuli 1) vídat i na autech jiných značek. Fotka Macanu vznikla v místě zvaném Holland Village, což je část Singapuru s typickými obchody a restauracemi.

2. „Růžové prase“

Růžová tehdy odkazovala na pořádný flák masa a na různých částech auta se nacházely nápisy jednotlivých částí prasečího těla. Tehdy se Porsche 917 kvůli tomu přezdívalo „růžové prase“. Růžový Macan byl vyfocen v Singapuru v čínské čtvrti.

3. Gulf Oil

Modro-oranžové zbarvení je typické pro petrolejářskou společnost Gulf Oil. Porsche 917 toto zbarvení nesly v závodech Le Mans v letech 1970 a 1971. Fotka Macanu vznikla na Haji Lane.

4. Porsche Salzburg

Červenobílý Macan by mohl vypadat jako auto pro hasiče, ale není tomu tak. Jde o barevné schéma Salzburgu pro auto určené do závodu v roce 1970, s nímž startovalo Porsche Salzburg. Fotka Macanu byla vyfocena na Ann Siang Hill v Chinatown.

5. Rothmans

Stejně jako bylo Ferrari ve formuli 1 spojeno s cigaretami Marlboro, patřily k Porsche cigarety Rothmans. Dnes už se ale reklamy na cigarety v EU objevovat nemohou. I proto na obrázku není žádné logo Rothmans, naznačují ho pouze barvy. Fotka vnzikla na Armenian Street.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *