Porsche slaví a postavilo repliku svého úplně prvního sportovního modelu

Autor: Anina Russová - 26. 5. 2018


Už jistě víte, že značka Porsche letos slaví 70 let od svého vzniku a v rámci těchto oslav připravuje spousty velmi zajímavých věcí. Mimo jiné proběhnou velkolepé oslavy modelu 356 Speedster, ale také připomenutí vůbec prvního sportovního modelu značky. Tím je vlastně prototyp s označením 356/1 z roku 1948.

Jenomže se toto auto dnešní doby nedožilo. Respektive ano, ale ve stavu, kdy není možné ho nijak opravit ani zrestaurovat. Prý to technici Porsche muzea měli v plánu, ale po detailním prozkoumání původní karoserie se shodli na tom, že to prostě možné není . Místo toho se tedy rozhodli, že postaví jeho zcela přesnou repliku, která ovšem nebude funkční a bude určena jen pro různé akce, výstavy a pro následné umístění do Porsche muzea ve Stuttgartu.

Ke stavbě repliky bylo přistupováno stejně, jako ke stavbě originálu. Karoserie je tedy z hliníku a tvarována byla ručně podle původních plánů, které se dochovaly. Originál byl několikrát přelakován až nakonec zůstal stříbrný, ale jeho původní barva byla modrá, a tak je modrá i zbrusu nová replika. I interiér je dělaný přesně podle všech plánů a materiálů tak, aby vypadal k nerozeznání od originálu.

Je to krásná práce, skvěle odvedená a dělaná s citem, ale je škoda, že originál nebylo možné zachránit. A je také škoda, že nejde o pojízdné auto. I tak jsme ale doslova unešení. Co vy? :)

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru