Porsche představuje 5 svých modelů s nejdivočejšími přítlačnými křídly – video

Autor: Anina Russová - 1. 3. 2017


Práce Porsche nás začíná opravdu bavit. A teď tak úplně nemyslíme jejich produkci současných vozů. I když chystané Porsche 911 (992) v nás vzbuzuje celkem zvědavost.

Před nedávnem ale automobilka ukázala pětici modelů s nejlepším zvukem a také pětici těch nejzajímavějších modelů jejich historie. V top 5 pokračuje dál a dnes vám tak můžeme ukázat pětici Porsche, která mají ta nejdivočejší zadní křídla. A výběr je to hodně pestrý.

Na pátém místě se umístilo Porsche Cayman GT4, které se do výběru vzhledem k rozložitosti svého přítlačného křídla dostalo zcela právem. Čtvrté je Porsche 959, které zase zastupuje tu elegantnější skupinu křídel. Třetí nemůže být nic jiného, než Porsche 911 Carrera 2,7 RS. Její kachní křídlo je dnes už legendární. Druhý je taktéž zástupce těch elegantnějších zadních partií. Mluvíme o Porsche Panamera Turbo, které disponuje výsuvným a rozkládacím zadním spoilerem.

A kdo téhle okřídlené skupince vévodí? Není to nikdo jiný, než jedno z nejlegendárnějších, nejikoničtějších a nejrychlejších Porsche historie, konkrétně 935/78 Moby Dick. Tenhle závodní speciál byl poprvé představen v závodní sezóně roku 1978 a díky šestiválci o objemu 3,2 litru, který byl opatřen přeplňováním, disponoval výkonem 845 koní a maximální rychlost měl až 366 km/h. I proto to jeho monstrózní křídlo a zcela zasloužené prvenství.

Štítky: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru