porsche-panamera-turbo-sport-turismo-Moetefindt-nurburgring-video

Porsche oznámilo další rekord na Nürburgringu, objelo ho za více než 12 minut

Autor: Pavel Srp -   30. 11. 2017


Ptáte se, co je to za blbost? Rekord? 12 minut? Vážně? Ale ano, Porsche Panamera Turbo Sport Turismo totiž na Severní smyčku vyrazilo v závěsu s přívěsem.

Přijde vám to jako nesmysl? Nám taky, ale Porsche je v tom vlastně „nevinně“. Jde totiž o propagaci společnosti Moetefindt, která vyrábí (nejen) transportní přívěsy. Konkrétní rekordní model je Moetefindt FTP 235 a aby to nebylo tak jednoduché, byl v něm ještě historický traktor Porsche Junior 108.

Porsche Panamera Turbo Sport Turismo s přívěsem zajelo okruh Nürburgring za 12 minut a 6 sekund. Zatím žádné auto to prý dosud nedokázalo rychleji. I když vyvstává otázka: kolik jich to vlastně zkoušelo??? :D Místy se maximální rychlost soupravy pohybovala i kolem 180 km/h.

Aby také ne, když Panameru Turbo pohání dvakrát přeplňovaný čtyřlitrový motor V8 s výkonem 404 kW/550 koní a s točivým momentem 770 Nm. Sériově je auto vybaveno pohonem všech kol i automatickou převodovkou PDK, což mu umožňuje zrychlit z 0 na 100 km/h za 3.8 sekundy, respektive za 3.6 sekundy s příplatkovým Sport Chrono Package. Maximální rychlost je – bez přívěsu – až 304 km/h.

Štítky: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *