Porsche oficiálně představilo nový Cayman

Autor: Pavel Srp -   29. 11. 2012


Automobilka Porsche představí na autosalonu v Los Angeles světovou premiéru, třetí generaci nového sportovního modelu Porsche Cayman. Nový model s výkonem 275 k je nižší a současně delší, lehčí a rychlejší. Nový Cayman je o 30 kg lehčí s nižší spotřebou paliva o 15 procent a to při větším výkonu a zlepšené jízdní dynamice. V České republice si jej zákazníci budou moci objednat od března 2013.

Nová generace sportovního vozu s motorem uprostřed oslaví premiéru ve dvou pro Porsche typických verzích: Cayman a Cayman S. Základní model pohání plochý šestiválec s objemem 2,7 l a výkonem 275 k (202 kW). Z 0 na 100 km/h dokáže zrychlit během 5,4 s a v závislosti na konkrétní výbavě dosáhne nejvyšší rychlosti až 266 km/h. Podle zvolené převodovky vykazuje nový Cayman kombinovanou spotřebu 7,7 a 8,2 l/100 km. Delší rozvor, zvětšený rozchod kol a větší kola posunují dynamiku tohoto sportovního vozu s motorem uprostřed v daném segmentu na zcela novou úroveň.

Plochý šestiválec nového Caymanu S s objemem 3,4 litru produkuje nejvyšší výkon 325 k (239 kW). V nejlepším případě zvládne zrychlení z 0 na 100 km/h během 4,7 s a dosáhne nejvyšší rychlosti až 283 km/h. V kombinovaném cyklu měření činí spotřeba paliva 8,0 a 8,8 l/100 km – to v závislosti na použitém typu převodovky.

Obě provedení tohoto sportovního coupé jsou standardně vybavena šestistupňovou manuální převodovkou. Na přání je připravena sedmistupňová dvouspojková převodovka Porsche Doppelkupplungsgetriebe (PDK), která je zárukou rychlejšího řazení a současně nižší spotřeby paliva.

Porsche pro nový Cayman připravilo nové prvky doplňkové výbavy. Jejich příkladem je vůbec poprvé pro tento vůz nabízený adaptivní tempomat ACC (Adaptive Cruise Control), který hlídá odstup od vpředu jedoucích vozidel. Speciální výbavou je též unikátní audiosystém Burmester. Další novou výbavou může být systém bezklíčkového odemykání Entry & Drive.

Nový Cayman má prodloužený rozvor náprav, kratší převisy karoserie a stojí na 18ti nebo 19ti palcových kolech s větším obvodem – to vše jsou vlastnosti, které posunují jízdní dynamiku tohoto vozu na novou úroveň. Pro tvary nového Caymanu jsou typické jednoznačně vedené linie s ostrými hranami, které spolu s čelním sklem posunutým vpřed a střechou protaženou až k zádi automobil opticky snižují a prodlužují. Velmi působivé jsou výrazné a dynamicky působící prolisy ve dveřích, které přivádějí vzduch přímo k otvorům v zadních blatnících, a tím i k motoru. Tyto prvky se staly charakteristickým rysem designu nového modelu Cayman a současně jsou vizuálním odkazem na koncepci s motorem umístěným uprostřed.

Přečtěte si také:  Nový Ford Mustang dostane v Evropě motor V8. Hybrid a čtyřkolku mít nebude

Při pohledu zpředu na novém Caymanu zaujmou dominantní otvory pro nasávání chladicího vzduchu, které se směrem ke stranám vozu rozšiřují. Stejně unikátní, jako je celý tento dvoumístný sportovní vůz, je také jeho velké a nízko umístěné zadní víko zavazadlového prostoru vyrobené z hliníku, které dokonale koresponduje s horizontální linií obepínající celou zadní část. Přímo na zadním víku je umístěn tenký spoiler, který je ve srovnání s modelem Boxster umístěn výše a je více skloněný. Celkově působí nový Cayman ještě osobitějším a odvážnějším dojmem, než tomu bylo v minulosti.

Cena modelu v provedení Cayman bude v České republice startovat na 51 385 € včetně DPH a 64 118 € včetně DPH za model Cayman S.

Tisková zpráva/-PS-

Štítky: , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *