roadster-porsche-984-prototyp

Porsche odhalilo TOP 5 prototypů, o kterých jste možná nikdy neslyšeli

Autor: Anina Russová - 30. 12. 2018


Porsche pokračuje v ukázkách svých TOP 5. Jen před několika dny jsme vám ukazovali pětici nejzajímavějších interiérů značky a teď se stuttgartská automobilka rozhodla, že nám odhalí tajemství svých nejzajímavějších prototypů, které byly ještě před pár dny pro spoustu lidí neznámé.

Všechny má Porsche ukryté ve svých depozitech, které jsou součástí muzea ve Stuttgartu. Existuje jich mnohem více než jen těchto pět, ale i tak jde o velmi zajímavý výběr. Je možné, že už jste o některých z nich slyšeli, ale takto pohromadě je nikdy značka neukázala.

Ve videu si budete moci prohlédnout prototyp modelu Porsche 984. A je velká škoda, že z něj nikdy nevzešla produkční verze. Měl to být malý roadster s hmotností pouze asi 880 kg. Mimochodem, říká se, že Mazda MX-5 opisovala právě od tohoto prototypu. 😊 Ve videu ale uvidíte i velkou zajímavost v podobě modelu Cayenne ve verzi Cabrio z roku 2002. Vypadá to hodně zvláštně a jsme nakonec asi rádi, že Porsche něco takového do světa nevypustilo a zůstalo jen u designové studie. Zaujalo nás i Porsche 911 Carrera 3.2 Speedster Clubsport z roku 1987 nebo Porsche Panamericana z roku 1989. To jsou prostě automobilové skvosty, co říkáte?

Štítky: , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru