Porsche konečně dalo vzniknout slavné filmové Sally. Speciální 911 se bude dražit na dobrou věc a nechybí jí ani ikonické tetování

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Porsche - 15. 8. 2022


Už před několika měsíci Porsche oznámilo, že má v plánu dát vzniknout Porsche 911, jehož předlohou je filmová Sally z kresleného filmu Auta. A přesně to se také stalo. Auto vznikne v jediném kusu a bude na prodej. Výtěžek pomůže uprchlíkům z Ukrajiny i americkým ženám.

Společně s Porsche na autě, kterým je Carrera GTS z roku 2022, pracoval přímo Pixar, který má film Auta na svědomí. Společně z něj udělali dokonalou repliku animovaného sportovního auta z roku 2005, ovšem práce na něm ještě pokračují. Hotovo by mělo být 20. srpna, kdy bude Sally také odhalena a zároveň vydražena v rámci aukčního domu RM Sotheby’s.

Přečtěte si také:  Porsche se spojilo s Pixarem, dají vzniknout reálné Sally z kresleného filmu Auta. Už teď se chystá její aukce

Největším spojením filmové předlohy a reálného auta je nově vyvinutý modrý lak karoserie Sally Blue Metallic. Tvůrci dokonce nezapomněli na ikonické tetování, které má Sally na zadních partiích. Vidět je ale jen při zvednutém zadního spoileru. Automobilka k tomu všemu vytvořila sadu speciálních pětipaprskových kol, která sice vypadají jako původní 18“ palcové ráfky, které měla Sally (generace 996), ale jde o 20“ kola vpředu a 21“ vzadu. To proto, aby správně fungovalo odpružení auta a více to ladilo ke karoserii. Osmnáctky by prostě byly až příliš malé. Mimochodem, výherce dražby k autu dostane je další sadu kol obutých na závodní trať, hodinky Porsche Design a knihu mapující vznik celého projektu.

Modrá pak kraluje i interiéru, a to včetně prošívání volantu, palubní desky, ale i klíče ve tvaru 911. Na zadních oknech jsou plaketky s logem filmu a nápisem Sally Carrera. Zaujmou ale i dva odkazy na film. Jeden najdete pod víkem motoru, kdy jde o grafiku s nápisem GTS Powered, která má připomínat polep Bleska McQueena. Druhou pak přepínač jízdních režimů, který ovšem v rámci Sally projektu dostal nápis „Kachow! Mode“. Jde o citoslovce, které Blesk McQueen používal pokaždé, když se chtěl předvést.

Přečtěte si také:  Problém nejsou spalovací motory, ale fosilní paliva. A ta jdou nahradit i bez masivního nástupu elektromobility, tvrdí Němci

Výtěžek dražby půjde na účet několika charitativních organizací, jako je Girls Inc., která pomáhá mladým ženám v USA, ale také organizaci UNHCR, která se věnuje pomoci 6,2 milionům uprchlíkům, které válka na Ukrajině vyhnala ze svých domovů.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek