2022-Porsche_Cayenne_Platinum_Edition-predek

Porsche chystá nové SUV nad Cayenne. Prozradilo to na tiskové konferenci

Autor: Pavel Srp - Zdroj: carscoops.com, Porsche - Foto: Porsche - 14. 3. 2023


Porsche za poslední čtvrt století hodně rozšířilo svoji nabídku. Naposledy to bylo elektrickým modelem Taycan, ale teď chystá další novinku. Má v plánu představit nové velké SUV, které se v hierarchii umístí ještě nad Cayenne. Značka to oznámila na své výroční tiskové konferenci.

Porsche K1, jak z ní kódové označení nového „prestižního vozu“, bude to nejlepší, co Porsche ve svém portfoliu nabídne. Stane se novou vlajkovou lodí značky mezi SUV. Tímto novým modelem bude značka cílit zejména na zákazníky konkurentů v podobě Aston Martin DBX, Lamborghini Urus nebo Bentley Bentayga.

Nové SUV by se mělo na trh dostat v roce 2027 a podle náznaků by nemělo jít o jen tak obyčejné SUV. Tvar jeho karoserie totiž naznačuje, že by mohlo jít o něco, co by mohlo připomínat SUV-kupé, takovou zvýšenou Panameru, jejíž tvar karoserie na skice zboku připomíná. Pohon bude čistě elektrický. Toto nové velké SUV bude stát na podvozkové platformě SSP, stejně jako nová generace Taycanu.

Porsche_K1-nove_SUV-2027
Zdroj: Porsche

„Tímto podtrhneme a posílíme naši pozici v luxusním segmentu,“ řekl na tiskové konferenci Oliver Blume, šéf značky Porsche, a že nová vlajková loď bude klíčovým nástrojem pro zvyšování zisku značky. Zákazníci se budou moci těšit také na „působivý výkon, funkce autonomního řízení a na nový zážitek z interiéru“.

Porsche také potvrdilo, že nové generace modelů 718 Boxster a 718 Cayman přijdou v roce 2025, a dodalo, že u nových generacích Macanu i Porsche budou čistě elektrické verze. Macan bude pouze elektromobil, a to už v roce 2024, u Cayenne (jehož nová generace bude představena už brzy) to bude v roce 2026.

Štítky: , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru