Porsche 911 Turbo S je regulérní střela. A hodně multifunkční střela. Díky pohonu všech kol, ideálně nastavené technice auta i fantastické kombinaci výkonu a točivého momentu jde o extrémně rychlé auto. Přidejte k tomu skvěle zpracovaný interiér, dost místa pro dva dospělé a dva psíky i nějaký ten nákup a vyjde vám z toho prostě dokonalé auto pro každodenní život.

Ale protože nám je jasné, že přeci jen asi víc oceníte rychlost a sílu, pojďme se na to, co tohle auto umí, podívat. V poslední generaci ho pohání přeplňovaný šestiválec, který disponuje výkonem 580 koní a točivým momentem 750 Nm. Díky dvouspojkové převodovce PDK umí zrychlovat vskutku bravurně, což si ověřili i reportéři z magazínu Motor Trend.

Ti totiž 911 Turbo S pořádně potrápili a jen proto, aby zjistili, jak tahle potvora vlastně opravdu zrychluje. Dělají to tak už léta a výsledek je hodně překvapivý! Ke zrychlení z 0 na 50 km/h mu stačilo 0,9 sekundy, na rychlost 64 km/h se dostalo za 1,3 sekundy, 80 km/h zvládne za 1,8 sekundy a 96 km/h za 2,5 sekundy.

Jen pro představu: Ve zrychlení do některých rychlostí porazilo i taková auta jako jsou Ferrari LaFerrari nebo dvě desetiny od Porsche 918 Spyder a další. To si ostatně můžete prohlédnout v tabulce (údaje zrychlení v mílích za hodinu).

motortrend-tabulka-zrychleni-0-100-kmh

Inženýři z Zuffenhausenu s tímhle autem dokázali prakticky nemožné. Naladění veškeré techniky, charakter a určitá dávka sprostosti dělá z Turba S něco vskutku jedinečného. Souhlasíte?