Po světě se konají různé více či méně zajímavé automobilové akce. Některé svou jedinečností vážně vyčnívají a jednu takovou – respektive jednoho z jejích účastníků – vám dnes ukážeme. Jde o Porsche 911, které se předvedlo na akci s názvem LS Fest. Ta se koná každoročně v americkém Kentucky a je určená pro všechny, kteří bezmezně obdivují a hlavně používají americké motory s označením LS od automobilky GM.

Ač vám teď možná připadá divné, motat dohromady německé Porsche a americké motory V8, ale není to až tak úplně mimo… Majitel jednoho Porsche 911 (996) se totiž rozhodl původní plochý šetiválec vyměnit právě za dvěma turbodmychadly přeplňovanou V8 LS3 s objemem 6.2 litru, a dokonce ji vážně nacpal na původní místo. Finální výkon bohužel neznáme, ale dá se předpokládat, že tu mluvíme o čistokrevném peklostroji. V základu tato pohonná jednotka totiž disponuje 430 koňmi, kterým majitel zcela jistě přidal dalších několik desítek až stovek kamarádů přidal…

Aby tenhle německo-americký koktejl dostal ještě trochu té peprnosti, přidal majitel velký bodykit od Rauh-Welt Begriff. Garantuji vám, že duchovní otec RWB, úžasný Nakai San si asi ani nikdy nepředstavil, že se jeho bodykit dostane na takhle předělané auto. I když bude většina pravověrných milovníků Porsche 911 ze zastavěné V8 trošku smutná, musíte prostě uznat, že výsledek je vynikající.