Závodní okruh Nurburgring je jedním z těch vůbec nejznámějších, nejdelších, nejzábavnějších a nejtěžších okruhů na světě. Abyste ho poznali a věděli, jak ho projet, je třeba na něm najet tisíce kol. A řidič SEATu Leon Cupra jich má za sebou mnohem více, i proto se bez problémů udrží Porsche 911 GT3 RS.

SEAT Leon Cupra řídí blázen (v tom nejlepší slova smyslu), který si říká XThiloX, a je vidět, že nejen trať, ale i své auto zná jako své boty. Leon samozřejmě není sériový, dostal několik úprav, které jeho chování zejména na okruhu vylepšily. Výkon povyskočil na 340 koní. Jde o třídveřovou verzi Leon SC, která je z výroby naladěná „nejdivočeji“ a nejzábavněji.

Porsche, které na okruhu pronásleduje, je 911 GT3 RS (generace 997.2), tedy skvělé okruhové náčiní, které pohání plochý atmosférický šestiválec o objemu 3.8 litru, který dává výkon 331 kW/450 kon. Navíc je o 40 kg lehčí než „obyčejná“ 911 GT3.

Nutno uznat, že je poměrně nečekané vidět, jak mnohem slabší auto dokáže držet krok s autem, které na okruh patří, ale na tomto příkladu je jasně vidět, kam se moderní hot-hatche dnes posunuly…