Porsche 911 GT2 RS prý zajelo Nürburgring za 6:48,75, překonalo Lamborghini Huracán Performante

Autor: Pavel Srp - 23. 9. 2017


O tom, že nové Porsche 911 GT2 RS bude rychlé, se nedalo pochybovat. Že ale bude až tak rychlé, to asi čekal málokdo. Dosavadní nejrychlejší kolo na Nürburgringu, které zajelo Lamborghini Huracán Performante, prý překonalo o více než 9 sekund!

Video, které se v uplynulých dnech objevilo na síti, ukazuje, kterak nové Porsche 911 GT2 RS doslova letí po světoznámém okruhu. Úkolem bylo zajet nový nejrychlejší čas mezi sériovými auty. A to se podle dobře informovaných zdrojů blízkých automobilce prý opravdu povedlo. Podle tohoto zdroje svítil na časomíře po projetí cílem neuvěřitelný čas: 6 minut, 48 sekund 75 tisícin sekundy. A to je oproti času Lamborghini Huracán Performante (6:57) opravdu neskutečná palba!

Pokud byste si ale na nové Porsche 911 GT2 RS dělali zálusk, pak máte smůlu. Už ho nekoupíte. Celá limitovaná edice je již dávno beznadějně vyprodaná. A není se vlastně čemu divit, zejména pokud se podíváme na to, co je tohle auto vlastně zač. O pohon se totiž stará pohonná jednotka, která pochází z modelu 911 Turbo S. 3,8litrový, dvěma turbodmychadly přeplňovaný plochý šestiválec byl ale dále výrazně upraven. Dostal větší obě turba či systém ostřikování mezichladiče stlačeného vzduchu vodou. Jeho výkon poskočil na 515 kW/700 koní a točivý moment vrcholí fantastickou hodnotou 750 Nm! Na silnici přenáší tato čísla zadní kola za pomoci sedmistupňové dvouspojkové převodovky. Velmi zajímavou hodnotu byste se dočetli v kolonce hmotnost, stojí tam totiž jen 1470 kg s plnou nádrží. Zrychlení z 0 na 100 km/h zvládne toto superporsche za 2,8 sekundy a maximální rychlost je až 340 km/h!

Štítky: , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru