porsche_logo-wikimedia
Foto: Wikimedia Commons - The Car Spy - 2003 Porsche 911 Carrera 4S, CC BY 2.0, Odkaz

Na autosalonu v Los Angeles značka Porsche představí vlajkovou loď rodiny 718: Cayman GT4 RS. Nejostřejší model řady se vyznačuje větším výkonem, nižší hmotností a větším přítlakem.

7:04,511 minuty. Jen tolik stačilo novému Porsche 718 Cayman GT4 RS k tomu, aby projel 20,6kilometrovou trať Severní smyčky Nürburgringu. Je to o 23,6 sekund lepší čas, než jaký zaznamenal Cayman GT4 PDK. „Iniciály RS jsou u sportovních Porsche zárukou toho nejlepšího. Nyní se označením RS může pyšnit i nový Cayman. Silnější, lehčí, s opravdu funkční aerodynamikou a impozantním časem na Nordschleife. Máme se na co těšit,“ předesílá Jan Sedláček, výkonný ředitel importu Porsche, společnosti Porsche Inter Auto CZ.

Přečtěte si také:  Jaká jsou nejkradenější auta v Německu. Statistika překvapí, škodovka tu není ani jedna a na 3. místě je Kia

Autosalon v kalifornském Los Angeles je pro značku Porsche z hlediska silného amerického trhu důležitým místem pro prezentaci nových modelů. Kromě 718 Cayman GT4 RS zde svoji světovou premiéru zažije také závodní verze 718 Cayman GT4 RS Clubsport. Do LA pak Porsche přiveze ještě novinkovou Panameru Platinum Edition, která bude luxusním a stylovým ozvláštněním této tradiční modelové řady Porsche.

porsche-laas-2021

Tím však záplava novinek Porsche v Los Angeles nekončí: rodinu elektrických modelů Taycan doplní třetí karosářská verze sportovního elektrického vozu a také další, řidičsky orientovaná mimořádně dynamická verze, stojící mezi Porsche Taycan 4S a Taycan Turbo.

Přečtěte si také:  Vyzkoušeli jsme pětici Porsche. Tím nejzábavnějším bylo nakonec to nejstarší a nejpomalejší

Odhalení pěti světových premiér Porsche se uskuteční 17. listopadu v 05:00 (SEČ). Modely představí Oliver Blume, předseda představenstva Porsche AG, Detlev von Platen, člen představenstva zodpovědný za prodej a marketing a Frank-Steffen Walliser, viceprezident modelové řady 911 a 718. Exkluzivním hostem bude i Mark Weber – bývalý jezdec Formule 1 a ambasador značky Porsche.

Přidat komentář