Policisté se zaměřili na kamiony. S kontrolou správného předjíždění pomáhaly policejní drony

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Policie ČR - 5. 5. 2023


Vzhledem k tomu, že míra přeshraniční dopravy neustále roste a na našich silnicích se tak pohybuje stále více nákladních aut, zaměřují se čas od času policisté právě na jejich řidiče. Jedna z těchto akcí proběhla i v úterý 2. května a zaměřena byla především na dodržování zákazu předjíždění pro kamiony. S tím pomáhaly policejní drony.

Na jednom z kontrolních stanovišť byl v rámci akce přítomen pan ředitel Služby dopravní policie Jiří Zlý, který k akci zmiňuje: „Kontrola zmíněné problematiky s ohledem na nárůst přeshraniční přepravy zboží a cestujících je v zájmu bezpečnosti všech účastníků silničního provozu.“

A i v rámci této akce se ukázalo, že kontroly jsou rozhodně na místě. Policisté v rámci kontrol předali 16 řidičů do správního řízení. Osmi řidičům dali k uhrazení kauce, bez kterých není možné pokračovat v jízdě. „Policisté ze Speciálního oddělení dohledu během akce oznámili správnímu orgánu 16 nákladních automobilů a v 8 případech udělili kauce. Dále zjistili také porušení rychlostních limitů, nevyhovující technický stav vozidel či držení mobilu za jízdy v ruce. Ve dvou případech dopravní policisté zjistili v centrální evidenci přeplatků a nedoplatků prohřešek v neuhrazení dlužné částky,“ popsala policejní tisková mluvčí Hana Rubášová.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru