sprint-policejni-auta-video-nahled

Policie uspořádala sprint svých aut a motorek. Proč to dělala a co vyhrálo?

Autor: Pavel Srp - Zdroj: Policie ČR - Foto: youtube.com (screenshot) - 20. 5. 2020


Moderní doba si žádá nové komunikační kanály. Přistoupila na to před časem už i česká policie, která využívá sociální sítě. Na těch chce svým fanouškům přiblížit nejen svou práci, ale občas je i rozptýlit. A takovým rozptýlením je i závod ve sprintu, který uspořádala se svými nejrychlejšími auty a motorkami.

Na startovní čáru 326 metrů dlouhého sprintu postavila šest strojů. Od poměrně bežné octavie, přes dálničního superba až po sedmičkového bavoráka. Nechybí ani dvě motorky. Poměrně zajímavý počin, co říkáte? Pojďme si jednotlivé stroje představit pěkně postupně tak, jak to udělala i policie. 

Těmi nejzajímavějšími jsou jistě plug-in hybridní BMW 745Le, které má česká policie dlouhodobě zapůjčeno. Jde o vůz s kombinací třílitrového benzinového šestiválce s přeplňováním turbodmychadlem a elektromotoru. Celkový výkon pohonné soustavy je 290 kW/394 koní. Z 0 na 100 km/h vůz zrychlí za 5,1 sekundy a maximální rychlost je elektronicky omezena na 250 km/h, přičemž ale dokáže jet čistě na elektřinu maximální rychlostí 140 km/h a ujede až 58 km.

Policie začíná obměňovat vozový park. Dnes si převzala prvních 80 nových octavií

Dalším autem je Audi S6 předchozí generace, které slouží pro Ochrannou službu Policie České republiky. Ty pohání benzinový motor V8 4.0 TFSI. Jeho výkon je 331 kW/450 koní a točivý moment 550 Nm. Z 0 na stovku zrychlí za 4,4 sekundy a maximálka je elektronicky omezených 250 km/h.

Dalšími dvěma auty jsou škodovky. Tou rychlejší je dálniční Superb, který pohání dvoulitrový čtyřválec TSI s 206 kW/280 koňmi, a tou pomalejší Octavie s motory 2.0 TSI 140 kW/190 koní. Obě dvě auta mají pohon všech čtyř kol a dvouspojkové převodovky DSG.

Čtveřici aut doplňuje dvojice motorek. Jde o modely Yamaha FJR 1300 a BMW R 1200 RT.

A jak závod dopadne? První dvě místa si odvážejí motorky, přičemž jako první cílovou čáru protnula Yamaha a druhé skončilo BMW. Na třetím místě přijelo Audi S6, následované čtvrtým sedmičkovým BMW, pátým superbem a poslední cílem projela octavia.

A proč takový sprint policie dělala? Bylo to na žádost dětí, které byly zvědavé a zajímalo je, jak rychlé jednotlivé policejní stroje jsou.

Štítky: , , , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru