bmw-745le-xdrive-plug-in-hybrid-video

Policisté zkoušeli nová BMW 745Le xDrive na polygonu ve Vysokém Mýtě

Autor: Pavel Srp - 16. 11. 2019


Koncem října dostali policisté zcela nová plug-in hybridní vozy BMW řady 7. Okamžitě se na sociálních sítích strhly debaty o tom, že je to nejen zbytečné a stojí to spoustu peněz, ale i to, že „to zase někde rozbijou jako i8“. Ale to by se stát nemělo, protože řidiči s auty trénovali na polygonu.

A ještě jedna blbost je v úvodu, policii tyto luxusní limuzíny nestály ani korunu. Jde totiž o pokračování spolupráce Policie ČR s BMW Group Czech Republic, v rámci níž byla BMW 745Le xDrive policii bezplatně zapůjčena. Navazuje to na zápůjčky elektromobilů BMW i3 a dvojice plug-in hybridů BMW i8, protože zápůjčka prvního z nich skončila po nehodě v příkopě.

Policie bude jezdit hybridními luxusními limuzínami BMW

Ing. Jana Dvořáková, Ph.D., manažerka korporátního, speciálního prodeje a elektromobility, BMW Group Czech Republic k tomu při předávání vozidel, které se uskutečnilo 30. října 2019 řekla: „Velmi mě těší další pokračování spolupráce mezi Policií ČR a BMW, která významně přispívá k prosazování trvale udržitelné mobility v České republice. Věřím, že i luxusní limuzíny BMW 745Le xDrive budou pro Policii ČR dobrým pomocníkem.”

Policisté se s velkými limuzínami důkladněji seznamovali minulý týden na polygonu ve Vysokém Mýtě v Pardubickém kraji.

BMW 745Le xDrive je plug-in hybridní vůz, který pohání zážehový řadový šestiválec společně s elektromotorem. Zásluhou nejmodernější lithium-iontové baterie je tento vůz schopen jízdy čistě na elektřinu maximální rychlostí 140 km/h a do vzdálenosti až 58 km. Nejvyšší celkový výkon hnací soustavy činí 290 kW/394 koní. Z 0 na 100 km/h vůz zrychlí za 5,1 sekundy a maximální rychlost je elektronicky omezena na 250 km/h.

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru