SKODA_KODIAQ-policie- (2)

Policie bude mít skoro 300 nových Kodiaqů RS. Dostanou i rám na pit manévry

Autor: Radim Plachý - Zdroj: autobible.euro.cz - Foto: Škoda - 25. 8. 2023


Do vozového parku české policie přibude skoro tři sta nových aut s rámy na tzv. pit manévr. Budou to nové Škody Kodiaq RS, které budou rozděleny do tří zakázek. Všechna auta budou vyvedena v policejních barvách.

Zakázka je rozdělena na tři. Ta první je na 19 vozidel Škoda Kodiaq jako policejní speciál, druhá je na stejné vozy na 29 kusů a ta třetí obsahuje 241 kusů stejného policejního speciálu. Zatímco první dvě smlouvy (tedy celkem 48 aut) by měla být určena pro dopravní policii, tak zbylých 241 aut má jít do služby pro prvosledové hlídky pořádkové policie.

Protože výběrové řízení požadovalo vozidla s výkonem alespoň 180 kW a pohon všech kol, tak podmínky nejlépe splnila Škoda Kodiaq RS s benzinovým motorem 2.0 TSI s výkonem právě 180 kW/245 koní, přičemž pohon všech čtyř kol je standardem. V zadávacím řízení byl podmínkou i tzv. policejní rám, který už některá dříve dodaná policejní auta mají. Ten má sloužit k zastavení ujíždějících řidičů tak, že policejní auto narazí do jejich zadní části a otočí je do protisměru. Jde o tzv. pit manévr, který policisté už v praxi nejednou použili.

Slovenská policie má nové Kodiaqy. Vypadají jako auta české policie

Zakázka na celkem 289 policejních vozidel vyjde na 453 milionů korun, jedno auto tedy vyjde přibližně na 1,56 milionu korun. Cena je to docela vysoká, ale vždyť jen samotný rám vyjde celkem 121 tisíc korun, k tomu je třeba připočítat majákovou rampu a další potřebné úpravy a vybavení.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru