Také máte občas pocit, že se u nás na silnicích může stát asi cokoliv. Poté, co jsme narazili na tento příběh, už ale víme, že naše silnice jsou vlastně úplně bezpečné a nic moc opravdu nebezpečného se na nich stát nemůže. To v Austrálii se mají věci úplně jinak.

Policista z australského Queenslandu si před pár dny na dálnici, v úseku, kde je povolena rychlost maximálně 100 km/h, všiml řidiče, jedoucího dle radaru 126 km/h. Proto se rozhodl, že ho zastaví a udělí mu pokutu. Jenomže řidič měl k té rychlosti zatraceně dobrý důvod, vezl se totiž do nemocnice.

Radar řidičce naměřil rychlost převyšující 700 km/h. Přišla jí pokuta za desetitisíce

Policistovi na otázku, proč tak spěchá, odpověděl, že se mu v autě během jízdy objevil had, který se nejprve motal kolem jeho nohou. Protože na něj 27letý řidič samozřejmě reagoval, had se rozzlobil a začal na něj útočit. Jen shodou šťastných náhod se svými jedovými zuby ani jednou netrefil do řidiče, ale vždy jen do sedačky mezi jeho nohama. Řidič hada ale dokázal zneškodnit pomocí nože, který měl u sebe, a bezpečnostního pásu. Něco jako Rambo v kombinaci s MacGyverem. Prostě hrdina.

Mrtvé zvíře naložil na korbu, přičemž byl v té panice přesvědčen, že ho had kousl. Hada s sebou vezl, protože si nebyl jistý, jaký je to druh, a v Austrálii žijí ty nejjedovatější hadi na světě. Pak prostě šlápl na plyn a spěchal do nemocnice, když v tom jej policista zastavil. Ten mu chvíli historku nevěřil, když mu ale řidič hada ukázal, okamžitě mu zavolal záchranku. Naštěstí se ukázalo, že ho had nekousl a nic mu tedy nehrozí. Byl prostě jen v šoku, čemuž se vůbec nedivíme.