U nás v redakci máme pro výkonná kombi slabost. Především, když jsou vlastně vcelku nenápadná. Podobně smýšlejících lidí není málo, a proto automobilky čas od času nějaký ten super kombík vypustí do světa. Důkazem budiž třeba Audi RS 6 Avant nebo chystaná kombi verze legendárního BMW M3 Touring.

A důkazem je i skvostný, i když starší Mercedes-Benz CLS 63 S AMG Shooting Brake, který pod mohutnou kapotu dostal plnotučný osmiválec, jehož výkon byl v továrně naladěn na výkon 580 koní a točivý moment 800 Nm. Už to jsou hodně zajímavé hodnoty, které jsou navíc v případě tohoto konkrétního AMG zabaleny do vpravdě sexy a stylové karoserie.

Přečtěte si také:  Nový Mercedes-AMG SL se představuje. Má plátěnou střechu a osmiválec

Ovšem německý úpravce Pogea Racing se rozhodl, že z tohoto kombi dostane naprosté maximum. A podle nás se mu to rozhodně povedlo. Pomocí upravených vstřiků, nových map řídící jednotky a dalších detailů se s výkonem toho parádního osmiválce dostal až na 732 koní a s točivým momentem na hodnotu 1 114 Nm! Co zůstalo původní je pohon všech kol 4Matic, který prý bezvadně pracuje i s těmito zvýšenými hodnotami.

Úpravce pak přidal pár designových změn, přičemž veškeré nové díly, jako jsou kryty zpětných zrcátek, zadní difuzor nebo třeba nástavce v předním nárazníku, jsou z karbonu. Jak také jinak. 😊 Jako třešničku přidal také upravení, pevnější a snížený podvozek od KW.

Přečtěte si také:  V Praze se na konci října bude opět konat Prague Car Festival. Tuning doplní výstava závodních aut a veteránů

Je škoda, že úpravce neprozradil nové zrychlení z klidu na 100 km/h, ale je jisté, že je lepší, než jaké má sériová verze, u které se bavíme o 3,5 sekundách. Ovšem hodnotu maximální rychlosti po úpravě známe. Podle Pogea Racing se při testech dostali až na 329 km/h.

Přidat komentář