2021-BMW_M3_Touring-G81

BMW před necelým měsícem ukázalo teaser, v němž prozradilo, že chystá superrychlý kombík. V nové generaci řady 3 se tak můžeme těšit i na BMW M3 Touring. Poprvé v historii se em trojka ukáže v praktické karoserii.

Samotné BMW M ukázalo nejen teaser, ale před pár dny i video zamaskovaného prototypu, kterak opouští brány ředitelství BMW M v Německu. Na tom jsou vidět nejen vertikální mřížky masky chladiče, ale také velké brzdy se světlými třmeny, což by mohlo značit příplatkové karbon-keramické brzdy.

Ve videu toho uvidíme sice poměrně hodně, ale přesto vlastně nic. Uslyšíme trochu zvuk motoru, ale odjezd je klidný a zdá se, že motor je v komfortním režimu. Jisté ale je, že kombík bude pohánět tatáž pohonná jednotka jako sedan M3. O tom už totiž automobilka spoustu informací prozradila, zatím neznáme jen jeho finální design. I to už je ale jen otázka několika dní, protože odhalení proběhne už v září. Podle webu BMW Blog to má být středa 23. září 2020.

Přečtěte si také:  Toto BMW E36 Compact pohání motor V12. A je na prodej

O pohon se bude starat tentýž motor, který pohání například BMW X3 M a X4 M, tedy twin-turbo 3.0litrový řadový šestiválec (S58). Ten bude v nabídce ve dvou verzích: M3 (353 kW/480 koní) a M3 Competition (375 kW/510 koní). Točivý moment by měl být v obou případech totožných 600 Nm. Poháněna by měla být zadní kola, případně by měl být za příplatek k dispozici pohon M xDrive, který známe z BMW M5.