Kdy jste začali mít rádi auta? Můj táta tvrdí, že v mém případě se tak stalo už v době, kdy jsem chodila do školky. Prý jsem stála na autobusové zastávce, a ačkoliv jsem nebyla schopna dát dohromady složitější větu, značky aut jsem zvládala levou zadní. No, nutno říct, že v té době jich u nás zase tolik nebylo… Navíc jsem byla ostříhaná na krátko, takže lidé prý reagovali tak, že má táta moc šikovného chlapečka. 😊

Ačkoliv se doba mění a automobilových značek přibývá, děti, tedy alespoň ty, které mají rády auta, jsou stále stejné. Teď vám ukážeme příběh malého kluka jménem Patch Hurty, který žije se svou maminkou v americkém Connecticutu. Auta ho baví od mala, ale ve vášeň se to proměnilo až ve chvíli, kdy tenhle prcek na ulici našel znak automobilky Ford, který asi upadl z nějakého auta. V tu chvíli se rozhodl, že prostě musí mít všechny znaky všech značek.

Naštěstí je ale dobře vychovaný, takže je nešel krást na zaparkovaná auta. A ani nemusel čekat na to, až další logo nebo znak někomu upadne. To by se, chudák, jen tak nedočkal. Šel na to s jinak. S pomocí maminky napsal krátký dopis, ve kterém vysvětlil, co chce, proč to chce, osobně ho podepsal a přidal k němu drobnou minci na zpáteční dopis. Následně všechna tato psaní rozeslal do všech automobilek, která podle jeho maminky v Americe působí. A věřte nebo ne, těch dopisů bylo více než 50!

Pokud si myslíte, že to tímhle končí, protože v dnešní době přece nikdo nemá čas věnovat se dopisu od malého kluka a posílat loga, která jsou jinak pro zákazníky za ne úplně malé peníze, pak se pletete. Chvíli to trvalo, ale malý Patch po pár týdnech začal dostávat odpovědi. A hlavně balíčky s dárky! Ne všechny značky mají znaky, jako takové, třeba Jeep. Ten pak malému milovníku aut poslal svůj nápis a pár dárků k tomu. Lincoln dokonce ke znaku přihodil svou vlastní skicu modelu Continental. Mimochodem, jak informovala americká média, rukou kreslenou přímo od šéf designéra.

Přečtěte si také:  Uhlík, titan, křemík. Co spojuje sportovní vozy s kosmickým průmyslem?

Logo pak poslaly i značky jako Volkswagen, Infiniti nebo dokonce Bugatti. Ty automobilky, které v Americe už nepůsobí, se také nenechaly zahanbit a ke znaku přidaly i dárky vhodné pro dítě nebo, jako v případě Isuzu, k omluvě, že osobní auta už neprodávají, přidaly malá autíčka Hot Wheels.

Úžasné, co myslíte? 😊