Chcete vědět, co se stane, když máte strašně moc peněz a jste poněkud rozvášněným fanouškem automobilky Mercedes-Benz? Necháte si přímo od profesionálů namixovat koktejl dvou vozů, které k sobě na první pohled tak úplně nepasují… Už jsme si jeden takový, i když soukromě postavený, mix včera ukazovali – byla to kombinace BMW 6 Cabrio a Volhy 21. Dnes je ta kombinace trošku luxusnější.

Americká společnost Gullwing America, která se specializuje na přestavby moderních vozů do retro kabátu, dostala od zákazníka poptávku na přestavbu Mercedesu-Benz SLS AMG Roadster z roku 2012. Ten chce tento vůz složit dohromady se slavným modelem 300 SC z roku 1955. A tady alepsoň u mě přichází malý zádrhel. Proč proboha do sebe míchat dvě tak jedinečná auta? Samotná přestavba vyjde na neskutečné množství peněz a pokud by se dotyčný opravdu snažil, jistě by si zvládl koupit obě auta a přitom by byla zachována jedinečnost a krása, která se na téhle doslova spatlanině ztrácí.

Podle těch několika obrázků je jasně vidět, že z původního SLS AMG Roadster nezůstal v případě karoserie takřka kámen na kameni. Kompletně přepracovaná byla přední maska, blatníky, ale i zadní spoiler. Tím dalším, co praští do očí, jsou diodová světla. Zcela nový je také výškově nastavitelný podvozek a celek dotváří odnímatelný hardtop. GWA 300 – jak se tenhle projekt jmenuje – dostal také nová kola. Vpředu jsou o průměru 21 palců, vzadu mají dokonce 22 palců a obouvají pnematiky Continental.

Já vám nevím. Rozumím chuti mít v garáži něco jedinečného, ale otázka je, jestlu to za ty peníze stálo. Naopak, když si uvědomíte, že i model 300 SC je raritní, bylo vyrobenou pouze 92 kusů, tak s tímto bude majitel jedinečný…

-AR-