Po smyku skončila dvě auta v horské řece. Řidiči si stěžovali, že musejí čekat v kolonách, než auta vytáhnou

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: KSLTV - 2. 2. 2021


Cesty přes úzké horské silnice mají své kouzlo. Kolem leží sníh, příroda vypadá skoro jako z pohádky, ale právě kvůli šířce má taková jízda mnohá úskalí. Úzké horské silnice mohou být pro řidiče pastí, protože když se něco stane, stačí i malá nehoda a následky mohou být vážné.

To dokazuje i nehoda, která se stala 24. ledna v americkém Big Cottonwood Canyon v Utahu. Celý incident byl natočen palubní kamerou jednoho z aut jedoucího kolem a mrazí z něj. Ze záběrů je patrné, že viníkem nehody je řidič pick-upu, který nad svým autem ztratil v malé zatáčce kontrolu. Těžko říct, jak se to stalo, auto mu prostě uklouzlo a vydalo se napříč silnicí. Stalo se tak přesně ve chvíli, kdy proti němu jela rodina v Subaru a protože k nehodě došlo na velmi úzké silnici, obě auta po střetu spadla ze srázu k horské řece.

V obou autech bylo zraněno pět lidí, kteří byli po prvním ošetření převezeni do nemocnice. Měli by být v pořádku. Policie místo nehody na několik hodin uzavřela. V prvé řadě proto, aby bylo možné bezpečně odvézt zraněné do nemocnic. V druhé proto, aby bylo možné dostat obě havarovaná auta zpět na silnici a hlavně z řeky. Hrozilo totiž, že jejich provozní kapaliny vytečou do vody a to by byl velký problém.

Jenomže to se nelíbilo některým řidičům, kteří uvízli v dlouhých kolonách. Posádka jednoho z aut v koloně, rodina se třemi dětmi, si stěžovala tamní televizní stanici KSLTV, která na místě natáčela reportáž. Otec dětí nechápal, proč se úřady zabývají odtažením aut, když v kolonách až na tři hodiny uvízli lidé, kteří by dle něj měli mít prioritu. No, jak vidno, všude na světě je to stejné.

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru