subaru-brz-drift-video

Z první pořádné sněhové nadílky se neradují jen děti, ale i někteří řidiči. Především pak ti, kteří se rádi sklouznou „dveřma napřed“. Sníh totiž drifty a klouzání ulehčuje, stačí k tomu menší nájezdová rychlost a navíc klouže, takže se svezou i majitelé předokolek, kteří mají jinak spíše smůlu.

Jenomže takové klouzání by mělo mít svá pravidla, především by se nemělo odehrávat na běžných silnicích a v provozu. To přesně se ale na českých horách v posledních dnech děje. Především policisté na Vsetínsku řeší nelegální driftery na horských silnicích a označují je za velmi nebezpečné.

Krajský policejní tiskový mluvčí  Petr Jaroš k tomu řekl: „Vyznavači takzvaného driftování jsou poměrně organizovaní a k jízdě využívají především hlavní silnici ve směru ke státní hranici, silnici přes Soláň či komunikaci vedoucí na Kohútku.“

Přečtěte si také:  BMW M ve videu učí, jak driftovat se zadokolkou a se čtyřkolkou

Pro policii je velmi složité přistihnout takové řidiče přímo při klouzání, to ale podle policejního mluvčího neznamená, že by snad takové chování tolerovali. „Policisté neustále monitorují inkriminované úseky a také díky veřejnosti se jim mnohdy daří ukončit tuto nebezpečnou činnost ještě dříve, než drifteři vyjedou. V uplynulých dnech policisté zkontrolovali několik takových řidičů, u kterých následně zadokumentovali tři desítky případů porušení dopravních předpisů či aktuálně platných vládních opatření v souvislosti s nouzovým stavem,“ řekl Petr Jaroš.  

Dále dodal, že se v následujících dnech policisté na kontrolu zasněžených horských klikatých silnic zaměří.