Na silnicích se občas dějí opravdu neuvěřitelné věci. Zběsilí řidiči, nepozorní cyklisté nebo chodci nebezpeční sami sobě. Zatím se ale bavíme jen o dospělých a svéprávných lidech. Na silnicích ale můžeme potkat také ty nejmenší, kteří vlastně vůbec neví, co dělají. A taková setkání patří mezi ta nejnebezpečnější, jak se ostatně můžete přesvědčit v přiloženém videu.

V něm je zachycena velmi nebezpečná situace, ve které jeden pozorný řidič zachránil malé batole před jistou smrtí, ale jiný nezvládl dobrzdit a boural. Vše začíná jízdou po celkem frekventované silnici v americké Georgii. Řidič auta, jehož kamera za oknem vše natáčí, si dítěte všimne na poslední chvíli. První, co udělá, je, že zatroubí, aby dítko vyděsil a to tak nevstoupilo dál do vozovky.

Následky nehod nepřipoutaných dětí jsou alarmující. Je to chyba rodičů

Jenomže nejspíš hodně vyděšená holčička nereaguje, proto řidič na varovných blinkrech zastavil, vystoupil z auta a odnesl ji pryč. Zastavit ale nezvládli někteří ostatní řidiči, třeba ten z bílého Nissanu. Ten nakonec naboural Ford, který kvůli dítěti zastavil před ním. Naštěstí šlo jen o malou ránu, nejspíš to odnesly jen nárazníky.

Podle dostupných informací se dítko rozhodlo vydat na výlet ze zahrady blízkého domu. Ve videu je vidět boční cesta, po níž dítě nejspíš k silnici přišlo.

Je velkým štěstím, že se mu nic nestalo. Auta kolem místa, kde bylo nalezeno, jezdí celkem rychle. Navíc bylo špatné počasí. Stačil jeden špatný krok a nemuselo to dopadnout takto dobře.