Lexus LFA už se 7 let neprodává, ale po německém okruhu Nürburgring se před pár dny proháněl rozšířený a decentně zamaskovaný prototyp LFA Nürburgring edition. Jeho desetiválec zní pořád fantasticky.

Hezky se na to dívá, ještě lépe se to poslouchá, ale vlastně je tu jedna poměrně zásadní otázka: O co jde?! Lexus LFA byl supersport, který japonská značka prodávala v letech 2011-2012. Proč se tedy o 9 let později prohání zamaskovaný po Nürburgringu?

Testuje snad nějaký výrobce pneumatik nové obutí? Proč má ale tohle žluté LFA tak rozšířené blatníky? Anebo naopak chystá Lexus nějaký nový supersport a oblékl ho do karoserie předchůdce?

Podle australského magazínu Motor1.com jde právě o testování pneumatik, ovšem nikoliv sériových, ale naopak závodních. Jiný žlutý Lexus LFA (minimálně s jinou registrační značkou) tu totiž prý jezdil také před dvěma lety.

Mimochodem v úvodním videu si můžete všimnout také Bugatti Chirón. Ta se přibližně ve stejné době pohybovala po okruhu hned dvě a s Lexusem se míjela. Je krásné srovnat hromobití šestnáctiválce s ostrým a řezavým zvukem desetiválce. Oba motory ale zní parádně, co říkáte? 🙂