To, že aktuální situace uzavřela továrny i showroomy neznamená, že se automobilový svět zastavil úplně. Výzkum a vývoj běží stále, což dokazuje i prototyp nové generace plug-in hybridního Bentley Flying Spur, najíždějícího testovací kilometry na okruhu Nürburgring.

Přiložené video ukazuje několik Bentley Flying Spur jezdících po Nürburgringu. Některé znějí vážně parádně, jiné si jen tak ševelí. A nás v tuto chvíli zajímají právě ta, která si jen ševelí.

Jak vidno, jsou stále zamaskována kamufláží, v níž je v levém zadním blatníku vidět otvor. Hrdlo na nádrž to není, protože to má Bentley na druhé straně a v poněkud jiných místech. S největší pravděpodobností to tak bude zdířka k externímu dobíjení baterií.

Co by mohlo auto pohánět je ještě větším tajemstvím než fakt, zda jde opravdu o plug-in hybrid. Přemýšlet by se ale dalo o tomtéž pohonném ústrojí, které používá i Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid. Jde čtyřlitrový benzinový motor V8, který je kombinován s elektromotorem. Hybridní soustava poskytuje nejvyšší celkový výkon 500 kW/680 koní a točivý moment 850 Nm. Porsche z nuly na 100 km/h zrychlí za 3,4 sekundy a jede až 310 km/h. Dojezd v čistě elektrickém režimu udává automobilka až 49 kilometrů.

Na podrobnosti si budeme muset ještě pár měsíců počkat, ale jisté je, že takové auto britská značka z Crewe opravdu chystá.

Plug-in hybridní Bentley Bentayga dostalo šestiválec a jen elektřinu dojede až 50 km