Magazín Carscoops přinesl špionáží fotografie zachycující nový Rolls-Royce Ghost při testovacích jízdách na Nürburgringu. To znamená, že jeho ladění jde do finále a opravdu bychom se ho měli dočkat už během příštího roku, jak už fanoušci značky nějakou dobu spekulují v diskuzích na sociálních sítích. Menší sourozenec modelu Phantom prodělá, co se designu týče, jen několik nepříliš výrazných změn.

Ostatně, Rolls-Royce žádné velké designové výstřelky nikdy neměl. Ačkoliv se mezi zákazníky stále více objevují mladší milovníci automobilové aristokracie, u tradičních zákazníků by nemusely projít bez odezvy. Víme, že nové budou jak přední, tak zadní světlomety. Karoserie dostane lehce atletickou linii, která se bude směrem dozadu svažovat. Potvrzeno je i zachování takzvaných „sebevražedných dveří“, tedy jejich otevírání proti sobě.

Rychlotest: Rolls-Royce Ghost

Největší změnou je použití nové, zcela hliníkové platformy. Ta by měla být o mnoho tužší a pevnější. Připravena je i na zabudování mild-hybridní technologie, tedy 48V elektrické sítě. Díky tomu auto dostane i nové aktivní stabilizátory, ale také systém řízení všech kol, s nímž poprvé přišel model Cullinan.

Dá se očekávat, že pod kapotou bude dvěma turbodmychadly přeplňovaný dvanáctiválec o objemu 6,6 litru, který bude spárován s osmistupňovou automatickou převodovkou.

A co změny v interiéru? Nebude jich mnoho. Větší bude displej umístěný uprostřed palubní desky, ale také displej s digitálním přístrojovým štítem. Jinak nový Ghost nabídne standardně kvalitní materiály, dřevo, nejjemnější kůži a koberce s vysokým chlupem. Více se dozvíme až příští rok, nejspíš v jeho druhé polovině.