2018-Rolls-Royce-Cullinan- (2)

Nikdy bychom nevsadili na to, že se něčeho podobného dočkáme, ale jak se říká, i mistr tesař se někdy utne. Rolls-Royce musí v Americe svolat do servisů několik stovek svých modelů Cullinan. Nečekejte ale nějakou velkou technickou závadu, která by se snad projevila na jízdních vlastnostech nebo bezpečnosti auta. Vůz má naštěstí jen malý problém se zadními světlomety a zatím jen v Americe. Dle informací z českého zastoupení značky Rolls-Royce se vozidel z České republiky tento problém netýká.

Americká národní organizace pro bezpečnost provozu (National Highway Traffic Safety Administration) zjistila, že 454 vozů Cullinan porušuje tamní směrnici s označením FMVSS 108, která se zabývá světlomety, souvisejícími zařízeními a reflexními prvky. Jde konkrétně o odstavec 7.3.13.1, což v lidské řeči znamená, že zadní světlomety Rolls-Royce Cullinan mají o něco málo tmavší odstín, než tato směrnice nařizuje. Upřímně pochybujeme, že to běžný smrtelník pozná, ale experti z organizace mají jasno.

Tmavé světlomety mohou být za určitých podmínek hůře viditelné, což může vést k dopravní nehodě, protože řidiči jedoucí za Cullinanem je prý podle úřadů prostě neuvidí dost zřetelně.

V tuto chvíli to vypadá, že problém není tak úplně na straně britské automobilky, ale u jednoho z dodavatelů, který udělal chybu a teď může jen doufat, že je velmi dobře pojištěn.

Rolls-Royce všechny dotčené majitele tohoto luxusního auta obešle emailem a požádá je, aby se zastavili v servisu na samozřejmě bezplatné vyměnění světlometů. Jak vidno, chybičky se nevyhýbají ani těm nejlepším. 🙂