BMW M oslaví v příštím roce 50leté výročí a v rámci toho představí spoustu zajímavých novinek. Jednou z nich bude plug-in hybridní SUV, ale i několik speciálních edic současných modelů. Po okruhu Nürburgring se prohání i hodně zajímavá osmička.

Rok 2022 bude pro BMW M hodně zajímavý, vždyť představí sériovou verzi SUV Concept XM, kombík BMW M3 Touring, ale také několik speciálních edic svých modelů – například BMW M4 – nebo nová elektrická eMka.

BMW M oslaví 50leté výročí. Nabídne zákazníkům historické logo, ikonické laky i speciální M4 Coupé

Speciální edice k 50letému výročí BMW M budou limitované počtem kusů a podle magazínu BMWBLOG si jich bude sportovní divize mnichovského výrobce náležitě cenit. Právě BMWBLOG mluví ale i „duchovním nástupci BMW M1“ s motorem uprostřed, který historii BMW M začal.

Přečtěte si také:  Původní BMW M8 na světle. Automobilka jej po 30 letech oživila a ukázala ve videu

Magazín Motor1.com přišel s galerií fotek velmi zvláštního BMW řady 8, které má červené orámování masky chladiče, červené denní svícení, kapotu s výdechy i červené akcenty ve výdechách za předními koly. Hlavně jsou tu ale zadní boční okna s nádechy vzduchu, které by právě mohly napovídat umístění motoru před zadní nápravou. K tomu je tu velké křídlo na zádi, které jako by vypadlo z filmů Rychle a zběsile.

Může jít ale samozřejmě jen o nějakou ostřejší verzi BMW M8, třeba po vzoru BMW M5 CS, ale právě třeba i testovací mulu pro zcela nový model s netradiční koncepcí. Na to, co tohle auto nakonec bude, si však budeme muset ještě chvíli počkat.

Přidat komentář