Hodně zajímavá dopravní nehoda se před dny stala v Pardubicích. Na jedné z tamních velkých křižovatek v době střetu dvou aut nešly semafory, ovšem místo je standardně osazeno dopravními značkami. Ty mají řidičům v situaci, kdy semafory nefungují, dát najevo, kdo a za jakých podmínek může křižovatku projet. Jenomže ne všichni ty dopravní značky znají a navíc jsou tací, kteří je často ignorují. Jestli právě to byl případ řidiče bílé Audi Q7, nebo jen zazmatkoval, nevíme.

Víme ale, jaký je výsledek jeho počínání. Vezmeme to ale popořadě. Vše začalo tím, že řidič Audi vjel do poměrně vytížené křižovatky a snažil se ji projet. Podle všeho měl ovšem dát přednost autům, která jela po hlavní silnici, tedy z jeho pravé a levé strany. To ale tak úplně neudělal, a když už byl takřka za křižovatkou, připletl se do cesty řidiči dodávky s přívěsem.

Přečtěte si také:  Převrácená Fabie začala po nehodě hořet. Viníkem je sršeň, která vlétla do auta

Obě auta se střetla. Audi Q7 dostala ránu z boku na předek, přičemž auto vlivem silného nárazu přišlo o celou řadu dílů z přední části. Na sekundu to řidiče asi překvapilo a zůstal stát, ale pak se z ničeho nic rozhodl, že bude pokračovat v jízdě a z místa nehody prostě odjel. A to i přes to, že nemohl nic vidět, protože uvolněná kapota se mu opřela o čelní okno.

Se zvednutou kapotou a hurá pryč

Dopravní nehoda z Pardubic z 23. 7. a ukázka toho jak: 🚦 Neprojíždět křižovatkou když nejdou semafory🛑 Se nezachovat po dopravní nehodě🚧 A s čím vším (nebo také bez čeho všeho) lze pokračovat v jízdě..A k tomu dodatek: Hlídka strážníků poškozené vozidlo dohledala, řidič značně otrhaného vozidla se přihlásil. Nehodu si převzala Policie České republiky k dořešení. ⚠️ Jste-li účastníkem dopravní nehody, máte několik povinností. Mezi nimi mimo dalších je i to, že vozidlo má po nehodě zůstat stát jak je a jako účastník nehody můžete opustit místo dopravní nehody jen tehdy, pokud jdete nehodu ohlásit na policii..

Zveřejnil(a) Městská policie Pardubice dne Středa 29. července 2020

Proč z místa nehody odjel, zatím není jasné, celý případ ještě řeší státní policie. Ta městská se ale postarala jak o nalezení auta, tak jeho řidiče, a nakonec i o úklid křižovatky plné jeho dílů.