test-2022-volkswagen_t-roc_cabriolet-15_tsi_dsg-r_line- (6)

Po 76 letech bude konec. U Volkswagenu už si žádný další takový model nekoupíte

Autor: Radim Plachý - Zdroj: wardsauto.com - Foto: Pavel Srp - 16. 6. 2024


Zazvonil zvonec a pohádky je konec. Volkswagen ruší poslední model, jehož historie je dlouhá více než tři čtvrtě století. Z nabídky totiž zmizí vůbec poslední kabriolet. Výroba kabrioletu Volkswagen T-Roc bude ukončena v příštím roce.

Není to vlastně nic zase tak divného, vždyť kabriolety dnes z nabídky už vyřadily skoro všechny značky, zbývá jich pár jen mezi prémiovými značkami. Jejich prodeje nejsou nijak vysoké, naopak vývoj je čím dál dražší. Velkým tématem je i přechod na elektromobilitu a kromě původní Tesly Roadster se elektrické kabriolety prakticky nenabízí, z běžných evropských značek lze zmínit snad jen MINI, ale to vzniklo jen bez jednoho v tisícovce kusů.

Volkswagen ukázal T-Roc Cabriolet v roce 2019 a k prvním zákazníkům se dostal v roce 2020, o další rok později dostal společně s kompletní modelovou řadou T-Roc facelift, k zákazníkům se pak modernizované modely dostaly v roce 2022. Jde o poslední kabriolet, který se v nabídce udržel, protože tradiční Golf Cabrio vypadl v roce 2015, Volkswagen Eos o rok později a v roce 2019 skončil Volkswagen Beetle Cabrio.

Test Volkswagen T-Roc Cabriolet 1.5 TSI DSG (2022)

Éra kabrioletů odstartovala před 75 lety. Ten první byl totiž postaven na základech klasického Volkswagenu Brouk první generace už v roce 1949. Ten je dodnes ve vlastnictví samotné automobilky a je možné jej občas vidět v rámci výstavy v muzeu koncernu Volkswagen ve Wolfsburgu.

Štítky: , , , , , ,

1 názor na “Po 76 letech bude konec. U Volkswagenu už si žádný další takový model nekoupíte”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru