Škoda již před časem potvrdila, že rozšíří nabídku elektrifikovaných modelů, jedním z těch vůbec prvních bude plug-in hybridní Superb. Ten přijde už v příštím roce, bude sdílet techniku s Volkswagenem Passat GTE, ale nabídne větší čistě elektrický dojezd.

S takovými a ještě s dalšími informacemi přišel britský magazín Autoexpress. Tvrdí, že plug-in hybridní Škodu Superb PHEV bude pohánět zážehový přeplňovaný čtyřválec 1.4 TSI se 115 kW/156 koňmi, který bude spojen s elektromotorem o výkonu 85 kW/115 koní. Celkový systémový výkon bude stejný jako u passatu, tedy 160 kW/218 koní. Nepotvrdily se tak některé spekulace hovořící o tom, že by se pod kapotou superbu mohl objevit nový plug-in hybridní pohon se základem ve čtyřválci 1,5 TSI. 

Oproti Passatu GTE se ale Superb PHEV (přesné označení zatím neznáme) dočká větší kapacity baterií. Podle britského magazínu dostane až 13kWh akumulátory, tedy s o třetinu větší kapacitou než má VW (9,9 kWh). Čistě elektrický dojezd by tak mohl být až 70 km. Je však možné, že v rámci modernizace Passatu, která je na spadnutí, dostane plug-in hybridní verze GTE větší baterie také.

Superb nebude jediným plug-in hybridním modelem v nabídce české značky, ovšem není zatím jisté, který bude další. Škoda prý nejprve počká na reakce zákazníků na Superb a podle toho se rozhodne. Není podle ní problém stejnou techniku použít do Octavie, Karoqu ani do Kodiaqu.

Jisté ale je, že Škoda chystá mnohem více elektrifikovaných modelů, což dokazuje mimo jiné i konceptem Vision X, který už za pár dní představí na autosalonu v Ženevě. Ten s elektrifikovaným pohonem navíc kombinuje „čistější“ spalovací motor na CNG. V roce 2020 by se měl na trhu objevit také 100% elektromobil.