Citroën již 100 let zpřístupňuje automobily co nejširšímu počtu lidí a v roce 2020 tak bude činit s elektromobily. Svou elektrickou ofenzívu zahajuje s novým motem „Inspirëd By You All“ a svou technologickou vlajkovou lodí, novým SUV C5 Aircross Hybrid, hybridním plug-in SUV pro Silent Urban Vehicle ve třídě ë-Confort, který představuje přechod k bohatší modelové řadě, kde výkonné spalovací motory doplní 100% elektrické a hybridní plug-in verze.

V roce 2020 tak Citroën zpřístupní vozidla s nízkými emisemi všem zájemcům, v nabídce bude 6 modelů v elektrifikované verzi. Všechny nové modely uvedené na trh budou nyní navíc k dispozici i v elektroverzi, jako důkaz závazku značky k odpovědnému přechodu na nové zdroje energií, s cílem nabídnout co nejvíce lidem nabídku nejzásadnějších vozů přizpůsobenou potřebám každého jednotlivce, v každém segmentu a na každém trhu.

SUV C5 Aircross, které už se stalo referencí z hlediska komfortu zejména díky tlumičům s progresivními dorazy, sedadlům Advanced Comfort a 20 technologiím asistenčních systémů řízení, vstupuje do nové etapy programu

Citroën Advanced Comfort a nabízí hybridní plug-in verzi:

  • NEKOMPROMISNOST: řízení inspirované zvyklostmi našich zákazníků, s nulovými emisemi ve 100% elektrickém režimu pro každodenní kratší jízdy (dojezd 50 kmi) a s neomezeným dojezdem pro dlouhé cesty díky využití benzínového motoru.
  • TICHO NA PALUBĚ: cestování na palubě tohoto Silent Urban Vehicle v elektrickém režimu v naprostém klidu, v tlumené atmosféře bez hluku, otřesů a vibrací.
  • LUXUSNÍ ZÁŽITEK Z ŘÍZENÍ: elektrizující výkon díky spojení benzínového motoru PureTech 180, elektrického motoru 80 kW a osmistupňové automatické převodovky ë-EAT8, tedy díky kumulovanému výkonu 225 koní a okamžitému točivému momentu 320 Nm.
  • INTUITIVNOST: komplexní, intuitivní a uživatelsky přívětivý ekosystém zahrnující automatické řízení režimů jízdy, snadné nabíjení a vyhrazený portál služeb konektivity.

Nová plug-in hybridní verze je díky své mimořádné modularitě nejvariabilnějším SUV na trhu: má 3samostatná sklopná a podélně posuvná sedadla s nastavením sklonu opěradla, objem zavazadlového prostoru je „Best in Class“, pohybuje se od 460 do 600 litrů.

Automobil nabízí dojezd v elektrickém režimu až 50 km, emise CO2 39 g/km a spotřebu paliva 1,7 l / 100 km v cyklu WLTP. Vůz představuje novou etapu přechodu značky Citroën na nové zdroje energií. Jeho hybridní plug-in motor kombinuje nejnovější technologie a konkurenceschopné provozní náklady.

Přečtěte si také:  Na piráty silnic budou v Polsku dávat pozor plug-in hybridní kombíky Škoda Octavia iV

Citroën C5 Aircross Hybrid se vyrábí ve Francii v závodě Rennes – La Janais vedle verzí se spalovacími motory, jichž se prodalo již více než 100 000 kusů. První dodávky se uskuteční na konci prvního pololetí roku 2020. Plug-in hybridní verze SUV C5 Aircross, která se právě dostátá na trh, je prvním plug-in hybridním modelem Citroën v rámci jeho Core Model Strategy, jehož výsledkem bude 100% elektrifikovaná řada do roku 2025, do níž každý rok přibude nový vůz v elektroverzi.

Tato nabídka rozšířené elektrifikované mobility značky Citroën splňuje potřeby soukromých i firemních zákazníků, kteří mají všichni stejnou potřebu úsporné mobility a nízkých provozních nákladů.

Nový Citroën C5 Aircross Hybrid bude ve světové premiéře představen na autosalonu v Bruselu, který se koná od 10. do 19. ledna 2020.