O tom, že pod kapotou nového SUV CUPRA Formentor se dostane i pětiválec z Audi, se spekulovalo už od samého začátku. Zatím to ale nikdo nepotvrdil oficiálně. Teď už ale víme, že tomu tak opravdu bude. Po německém okruhu Nürburgring se prohání auto, které má zvuk jako pětiválce Audi.

CUPRA Formentor už byla představena před několika měsíci. Zatím byla oznámena jen s dvěma motory. Tím výkonnějším je dvoulitrový čtyřválec 2.0 TSI s 228 kW/310 koňmi a 400 Nm, výhradně kombinovaný s pohonem všech čtyř kol a DSG. Tím druhým je plug-in hybrid kombinujícím 1.4 TSI 110 kW/150 koní s elektromotorem o výkonu 85 kW/115 koní. Ten bere energii ze sady lithium-iontových akumulátorů s kapacitou 13 kWh. Hybridní pohon dosahuje nejvyššího celkového výkonu 180 kW/245 koní a točivého momentu 400 Nm, tedy stejně jako má Škoda Octavia RS iV. S výhradně elektrickým pohonem lze na jedno nabití akumulátorů překonat vzdálenost cca 50 km.

Přečtěte si také:  Další rekord Nürburgringu pokořen. Králem mezi kompakty je nová Audi RS 3

I obě tato auta si můžeme prohlédnout a poslechnout ve videu jsou – obě jsou bílá. Čtyřválec si můžete poslechnout například v čase 1:52. Plug-in hybrid je ke konci videa od času 3:15. Poznat je zejména podle zdířky na dobíjení v levém předním blatníku, ale také podle toho, že oproti ostatním modelům CUPRA Formentor ve videu nemá zvenku prakticky žádný zvuk.

cupra-formentor-25-tfsi-v5-nurburgring-video-zadek

Pak ve videu ale jezdí ještě další bílé SUV a také červené SUV. Obě tato auta mají nenapodobitelný zvuk pětiválcového motoru, který stále používají kompaktní modely Audi RS 3 a Audi TT RS. Pod jejich kapotami má v nejnovější evoluci výkon 294 kW/400 koní a točivý moment 480 Nm. 2,5litrový motor je spojen výhradně s automatickou převodovkou a pohonem všech kol. O tom, jaké hodnoty bude mít pod kapotou španělského SUV, se můžeme jen dohadovat, ale tipujeme, že se to lišit nebude.