O víkendu jsme vám říkali o britském průzkumu, ze kterého vyplynulo, že mladí řidiči mají největší hrůzu z parkování. Hlavně toho podélného. Osobně známe několik lidí, kteří než aby takto zaparkovali, raději hledají takové místo, kam mohou zajet popředu. Přiložené video ukazuje, že tento manévr asi opravdu není pro každého…

Rozhodně ne pro řidiče Hondy Accord, jemuž se asi během parkování do opravdu velkého místa splašily nohy a s autem nakonec skončil na střeše. Celé se to odehrálo v kanadském Vancouveru v ulici Helmcken Street. A protože řidič Hondy parkoval mezi dvě Tesly s kamerovým systémem, můžeme se na jeho zoufalý pokus s parkování podívat velmi detailně.

Průzkum ukázal, že mladí řidiči se raději vyhýbají parkování nebo kopcům. Mají strach

Chvíli to vypadá naprosto normálně. Řidič dokonce ukázkově vyhodil blinkr, aby ostatním dal najevo, že hodlá parkovat. Jenomže pak se to zvrtlo. Jakkoliv chvilku couval opravdu šnečím tempem, pak z ničeho nic naplno přidal a to už se děly věci. S autem přejel chodník a naboural do betonového zátarasu. No, ještě, že tam byl!

Jenomže právě ten těžký kus betonu jej převrátil i s autem koly vzhůru a jen shodou šťastných náhod to neskončilo tragédií. Kolem totiž seděli lidé, a jak je ve videu vidět, jeden člověk stihl utéct opravdu na poslední chvíli. Právě on s dalším chodcem byli preventivně odvezeni do nemocnice, ale zraněni nejsou.

Lehká zranění si z celého manévru odnesla posádka Hondy, ale i ona by měla být brzy v pořádku. Auto je na tom o poznání hůř, ale i ono by mělo jít opravit.