Tesla zachytila dalšího vandala. Klíčem ji objel až na kov

Autor: Anina Russová - 4. 10. 2019


Vypadá to, že elektromobily Tesla leží hodně lidem v žaludku. Těžko říct proč, ale za poslední dobu se na internetu objevil už několikátý případ, kdy se nějaký nenechavec pustil právě do Tesly. Tentokrát to je hodně naštvaně vyhlížející žena daleko za středním věkem, která ji objela klíčem. A opravdu hodně. Bohužel pro ni mají ale Tesly hodně zajímavou vychytávku s označením ‚Sentry Mode‘.

Test elektromobilu Tesla Model S P90D (2016)

Pro ty z vás, kteří neví, co Sentry Mode je, ho v rychlosti představíme. Jde o kamerový systém, který monitoruje dění kolem auta. Je schopen monitorovat jak vandalské počínání některých duševně slabších jedinců, ale také nehody nebo přímo zloděje. Ty navíc umí po aktualizaci vyplašit nahlas hrající hudbou, která se spustí ve chvíli, kdy zloděj třeba rozbije okno. Navíc si na něj pomocí displeje umístěného uprostřed palubní desky hezky posvítí, aby jej kamery mohly co možná nejlépe zaznamenat. K tomu všemu systém v případě vloupání umí ihned informovat majitele pomocí zaslané zprávy na telefon.

V případě z přiložených videí systém zaznamenal pohyb u auta a začal nahrávat. Že udělal dobře netřeba moc vysvětlovat. Velmi detailně zaznamenal ženu, která Teslu z jedné strany objela klíčem.

Majitel Tesly, jistý Alan Tweedie si škrábance všiml až doma a jen doufal, že je vše zaznamenáno na kameře. Jakkoliv záznam pomůže jemu i policii dotyčnou najít, škoda je vyčíslena na 2000 dolarů, tedy bezmála 50 000 Kč. Ty pak jistě bude po starší blondýně vymáhat. Pokud ji tedy policie najde…

Nicméně vzhledem k tomu, že video zveřejnila na sociálních sítích policie, ale i majitel auta, je velká pravděpodobnost, že paní někdo pozná a ta tak svému trestu neunikne.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru