Malá auta jsou pro holky, říkali. Malá auta jsou nudná, říkali také. A pak přišla Toyota a vypustila na trh model GR Yaris, kterým utnula všechny tyto řeči a ukázala, že malá auta mohou být také zatraceně splašená, fantasticky ovladatelná a zaujmout mohou hlavně kluky. 🙂

O malé a ostré toyotě už toho bylo hodně řečeno. Shrňme si ale základní parametry. Rozměry nákupní tašky jsou jasné, ovšem pod tou maličkou karoserií se ukrývá zajímavě naladěné stádo koní, které je ustájené v tříválci s turbem o objemu 1,6 litru. Jeho výkon je 261 koní a točivý moment 360 Nm. Má pohon všech kol a zrychlit z klidu na 100 km/h umí za 5,5 sekundy. Celkem slušné hodnoty na tříválec, co říkáte? Přidejte k tomu všemi opěvovanou ovladatelnost a muší hmotnost (1295 kg) a už asi tušíte, že tohle nebude prcek určený pro nákupy sobotní snídaně.

Přečtěte si také:  Sériová Toyota GR Yaris zajela Nürburgring BTG pod 8 minut. Je vážně schopná

Už jsme vám ukazovali, co tenhle prcek zvládne na jedné z nejnáročnějších závodních tratí, tedy na Nürburgringu. Narazili jsme ovšem na další video z této trati, tentokrát jde o onboard, který nás hodně zaujal. Nejen, že je na něm vidět, jak auto krásně poslouchá pokyny řidiče na volantu, ale zároveň se s videem můžete hezky učit trať, protože řidič Christian Gebhardt jede velmi hezkou stopu.

Video má na svědomí redakce Sport Auto a nutno říct, že na různých okruzích nejsou žádnými nováčky. Velmi výkonná auta testují pravidelně a je vidět, že Christian Nürburgring nejede poprvé. 🙂 Je to prostě parádní podívaná. Ještě dodáme, že konečný čas Christiana v Toyotě GR Yaris byl 8.14,93.

Přidat komentář