Osmdesátiletý Rakušan sbírá Porsche. Má jich už 80 a sbírku hodlá dál rozšiřovat

Od Anina Russová | Zdroj a foto: Porsche - 17. 12. 2020 0

Je to drahý a časově náročný koníček. Jenomže také nádherný. Řeč je o sběratelství aut, které dnes 80letý Rakušan Ottocar J., dotáhl k dokonalosti. Jeho vášní se staly vozy Porsche a důvod toho, proč si koupil první vůz této značky, je velmi úsměvný.

Prvním vozem, který si Ottocar pořídil, bylo Porsche 911 E a to ve žlutém provedení Speed Yellow. Stalo se tak v roce 1972, kdy se věnoval amatérským automobilovým závodům. V té době byl ale dosti naštvaný z toho, že ho při každém závodu předjížděli kolegové právě ve vozech Porsche. Chtěl zjistit, jak je to možné a tak si na své první Porsche ušetřil a vyzkoušel jej. A právě v té době se zrodila jeho vášeň, která se každý rok prohlubuje.

Přečtěte si také:  Majitel poprvé v životě ukázal světu sbírku stovek veteránů. Některé z nich budou na prodej

Před několika málo dny si vyzvedl svůj zatím poslední kousek do sbírky. Tím je Boxster Spyder, tentokrát ale v modrém kabátu Miami Blue. Protože patří Ottocar mezi vážené zákazníky značky, a není se čemu divit, dostal od automobilky možnost si vlastnoručně připevnit znak na kapotu a také obdržel osobní dopis od samotného Wofganga Porsche, předsedy dozorčí rady automobilky Porsche.

Ten chlapík má styl!

A když už jsme u přebírání auta, Ottocar, pokud je to jen trochu možné, preferuje osobní přítomnost přímo u Porsche ve Stuttgartu. Aby měl všechna ta auta kam uložit – 80 aut často vysoké hodnoty není možné parkovat jen tak na dvoře – nechal pro ně postavit speciální garáž, spíše malý dům. Ten je stylově vyzdoben a rozdělen tak, aby byl ve všem přehled a pořádek. Na jedné straně tedy parkují závodní speciály různého stáří a různých druhů a na druhé zase silniční modely.

Jeho sbírka je vpravdě fenomenální! Nechybí v ní modely jako 911 GT2 RS (997) nebo 911 Turbo S (993). Krom toho také 957 Jagdwagen, samozřejmě 356, celá řada verzí 911 a to včetně verze R. mezi jeho oblíbené kousky patří také model 917, čemuž se vlastně nedá divit. Upřímně si neumíme představit, že bychom si měli z té jeho sbírky vybrat jen jeden jediný model. To prostě nejde! :)

Přečtěte si také:  Test Porsche 911 (1977): Aha, tak tohle je ten adrenalin!

Jak už jsme výše zmínili, Ottocar se sbíráním rozhodně nekončí. Příští rok to bude 50 let, kdy si koupil své první Porsche a to bude podle něj chtít řádnou oslavu.