Až absurdní dopravní nehodu řeší policie v Oregonu. Před několika málo dny tam havaroval řidič Tesly Model 3. Po nehodě se jeho auto roztříštilo na kusy, které se rozletěly do dalekého okolí. Z auta dokonce vypadla baterie, přičemž její části jeden dům zapálily, jiný zaplavily vodou a majiteli dalšího přistály v klíně.

Zní to, jako nesmysl, ale přesně to se opravdu stalo. Opilý řidič nezvládl svou Teslu, když měl na tachometru asi 160 km/h. Podle policie ale auto neudržel na silnici, vyjel v té rychlosti mimo ni a následně se nekontrolovatelně řítil asi 90 metrů. Až poté se tvrdě zastavil a to po nárazu do sloupu elektrického napětí, dvou stromů a rozvodny elektrické sítě. Trosky auta se po všech těch nárazech rozletěly stovky metrů daleko. A jak už jsme psali, některé z nich skončily v různých domech v okolí.

Přečtěte si také:  V roce 2021 se stalo skoro 100 tisíc nehod. Problémoví byli cyklisté bez přileb a pod vlivem alkoholu

Je to opravdu k neuvěření, ale kus baterie auta rozbil okno domu a dopadl do postele, kde sice v tu dobu nikdo nespal, ale rozpálené trosky baterie způsobily menší požár. Další trosky, které dopadly do jiného domu, jej zase vyplavily. To proto, že jak vletěly do domu, trefily a roztrhaly vodovodní potrubí. Další trosky, nejspíš také zbytky baterie, dopadly do jiného domu rovnou do klína jeho majiteli. Po nehodě se tamní policii ozvaly další desítky lidí, kteří našli kusy auta buď v domech, nebo v zahradách.

Je to až k nevíře, ale kromě řidiče se naštěstí nikomu nic nestalo. A to k tomu byl jen kousek. A nakonec ani řidiče nebyl nijak tragicky zraněn. Po nehodě se dokázal z trosek dostat a dal se na útěk. Policie ho nakonec našla asi blok od místa nehody. Ukázalo se, že kromě alkoholu mu v žilách také kolovala kombinace marihuany a léků. V tuto chvíli je v policejní cele, kde čeká na soud. Ten jej obvinil z bezohledné jízdy, bezohledného ohrožení, jízdy pod vlivem alkoholu a drog a také útěku od nehody.