V minulém týdnu proběhla na českých silnicích dopravně bezpečnostní akce, která byla zaměřena hlavně na to, jak se řidiči věnují, nebo spíše nevěnují, řízení. Jen v Ústeckém kraji policisté zkontrolovali 374 řidičů a z nich nějakým způsobem chybovalo 195 řidičů. Celkem bylo uděleno 181 pokut. Dalších 14 přestupků bylo už tak závažných, že byly rovnou předány do správního řízení.

Jakkoliv policisté i odborníci neustále upozorňují na to, že manipulace s mobilním telefonem za jízdy je extrémně nebezpečná a vede k fatálním dopravním nehodám, našlo se 18 řidičů, kteří tohoto nedbali. Pokutě se samozřejmě nevyhnuli. Nejčastějším prohřeškem ale bylo nedodržení maximální povolené rychlosti, které policisté řešili v 50 případech.

Šárka Poláčková, policejní tisková mluvčí dále dodala: „Celkem 18 vozidel bylo v nevyhovujícím technickém stavu. Po požití alkoholických nápojů usedli za volant tři řidiči, nikdo neměl pozitivní test na návykovou látku. Policisté přistihli za volantem dva hříšníky bez řidičského oprávnění a na železničních přejezdech zaznamenali jeden přestupek. Kromě toho hlídky zastavily také 11 vozidel bez dálniční známky a pokutovaly dva cyklisty.“

Přečtěte si také:  Každé překročení rychlosti je dle zákona hodnoceno jinak. Některé stojí jen peníze, jiné rovnou i řidičák

Obdobná policejní akce probíhala i na Lounsku, tedy v sousedním okrese. Tam policisté zkontrolovali 39 řidičů, z toho pak zaznamenali 18 různých přestupků- Překvapivě nejčastějším přestupkem bylo nepoužití bezpečnostních pásů, které policisté řešili v sedmi případech. Dva řidiči jeli opilí, nicméně jeden z nich nadýchal nad jedno promile, což je trestný čin s hrozbou vězení.