Opel_Corsa_Rally4
Opel Corsa Rally4

Barum Czech Rally Zlín, která se jede od pátku 27. srpna do neděle 29. srpna, bude pro Opel Motorsport dvojnásobným vrcholem rallyové sezóny 2021. Jednak se poprvé mimo Německo pojede další z podniků světově prvního soutěžního šampionátu elektromobilů ADAC Opel e-Rally Cup. A zároveň se ve Zlíně představí nová soutěžní Corsa Rally4.

Přečtěte si také:  Elektromobilita má své tvrdé odpůrce. Ničí dobíjecí stanice i nabíjená auta

Marijan Griebel (32), juniorský mistr Evropy z let 2016 a 2017 a tovární pilot týmu Opel motorsport, bude pilotovat nový Opel Corsa Rally4. Jeho spolujezdcem bude Tobias Braun (26), který je také jedním z nejlepších ve svém oboru. Corsu Rally4 pohání motor o výkonu 208 koní.

Účastníci poháru ADAC Opel e-Rally Cup si budou určitě dávat dobrý pozor na to, co Griebel/Braun s Corsou Rally4 na Baru Rally předvedou, protože v roce 2022 bude mít jeden z nich možnost soutěžit v ADAC Opel Rally Junior týmu přesně s tímto vozem.

Přečtěte si také:  Volkswagen spouští aktualizace „Over the Air“ pro rodinu ID.

Vrchol sezony prvního šampionátu elektromobilů

Barum Czech Rally Zlín bude pro účastníky šampionátu ADAC Opel e-Rally Cup velkou výzvou. Rychlé, převážně asfaltové sekce vyžadují od mladých posádek elektromobilů Corsa-e Rally maximum. Během třech dnů Barum Rally čeká na posádky ADAC Opel e-Rally Cupu celkem 522,72 km, včetně dvanácti velmi náročných rychlostních zkoušek o celkové délce 147,33 km.

Opel_Corsa-e_Rally
Opel Corsa e-Rally

Aktuálním lídrem ADAC Opel e-Rally Cupu je Laurent Pellier – šestadvacetiletý Francouz získal ve dvou dosavadních kolech šampionátu maximálně možných 80 bodů. Jeho největším soupeřem je Luca Waldherr z týmu Opel Austria. Oběma lídrům tvrdě šlapou na paty Max Reiter a Alexander Kattenbach, dva špičkoví němečtí piloti.

Přečtěte si také:  Rally Bohemia pojede celkem 9 posádek s podporou Škoda Motorsport

Hostující hvězda WRC Yohan Rossel pojede s Corsa-e Rally v barvách TotalEnergies
Mezi piloty vozů Corsa-e Rally v šampionátu ADAC Opel e-Rally Cup se jako speciální host objeví šestadvacetiletý Francouz Yohan Rossel, který je považován za největší talent své země. Po svém třetím vítězství v sezoně vede Rossel s Citroënem C3 Rally2 svoji třídu WRC3. Na Barum Rally bude francouzský soutěžní šampion z roku 2019 se svým spolujezdcem Alexem Coriou pilotovat Corsu-e Rally v barvách TotalEnergies, který je partnerem týmu Opel Motorsport.

Přidat komentář