Olejová skvrna způsobila na Nurburgringu hromadnou nehodu – foto + video

Autor: Pavel Srp - 15. 8. 2017


V neděli se při tzv. „Touristenfahrten“ (tedy jízdách veřejnosti) na okruhu Nurburgring stala vážná hromadná nehoda. Nestála za ní ale tentokrát přemotivovanost nebo neodhadnutí schopností svých nebo svého auta, ale nešťastná náhoda. Na trati se objevila olejová skvrna a neštěstí bylo na světě.

Olej na silnici je věc, kterou nelze ovlivnit. V rychlostech, kterých navíc řidiči na Nurburgringu dosahují, se mu nelze ani vyhnout. A olej je, jak známo, kapalinou používanou k mazání, tedy také velmi kluzkou. Jedna taková olejová skvrna se objevila v neděli kolem půl druhé odpoledne na trati nejznámějšího německého okruhu a doplatilo na ni 10 aut, která skončila ve svodidlech a nebo nabourala do sebe. Vše se bohužel neobešlo bez zranění. Podle dostupných informací bylo šest lidí zraněno lehce, čtyři však těžce a museli být převezeni do nemocnice. Dva ze zraněných lidí museli z vozů vystříhat hasiči, na místě nechyběly ani dvě záchranářské helikoptéry.

Podle svědků může za olej na trati McLaren 650S, ze kterého unikal. Nehoda se stala v části zvané Fuchröhre, které se přezdívá „Liščí nora“ a jde o velmi rychlý úsek. Incident je v současnosti dokonce vyšetřován policií. Škoda se už nyní vyšplhala na desítky tisíc euro, v tom je zahrnuto nejen poškození jednotlivých vozidel, ale také další náklady jako například hrazení okruhu, výjezd odtahových vozů a podobně.

Není to poprvé, ale rozhodně ani naposledy, jak ostatně ukazuje také video níže. Podle všeho je to ale jedna z těch nejvážnějších nehod způsobených olejem na trati.

Štítky: , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru