Na závodním okruhu poměrně běžně člověk dosahuje rychlostí, které by na normální silnici vlastně neměl nikdy ani vyzkoušet. Ale právě tyto rychlosti mohou přinést velmi nepříjemné situace, o kterých se snažíte ani nepřemýšlet.

Vyprávět by mohli (nejen) dva řidiči z přiloženého videa. Ten, z jehož auta je video natočeno, sedí za volantem SEATu Leon Cupra, ten druhý řídil Auti TT RS. Video bylo natočeno na Nurburgringu při volných jízdách.

Ve videu je zachycena jízda po okruhu a situací, kdy se Audi dostává před SEAT. Po chvilce se ale TT nekontrolovatelně roztočí po dráze a jen těsně mine svodidla. Také řidič Leonu musí řízení zničehonic kontrolovat. Nejen, že musí udržet auto na trati, on se musí vyhnout i neovladatelnému Audi TT. Oba řidiči i jejich auta z toho nakonec vyjdou bez větších šrámů, nestala se žádná nehoda, nikdo nebyl zraněn, považovat bychom to mohli spíše za zázrak. Jen si všimněte rychlosti, kterou měl řidič Leonu na budíkách. Svítí tam 186 km/h!

A co se vlastně stalo? Vysvětlení je velmi jednoduchá. Na místě, kde řidič Audi nad svým vozem ztratil kontrolu, byla olejová skvrna, kterou tam zanechala dřívější nehoda vozů stojících na konci videa u svodidel.